22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


OSTRAVA: Dvojí metr zákona v kauze KarolinaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 8.10. 2006 14:08, přehled diskusí

gzgvgzvgzvgzvg:
Autor: mkomjoj Datum: 8.10.2006 14:08

VVzV!!hgbhjzubkzggzgzvzgvvg:-Dgzgvz(Y)gvzgvzvgzzvgz!vgzvgzvgzzvgzvgzvgvgzvgzzvgzvgz?zg;-€z;-)vg

Korupce , politika , umění .:
Autor: Richard Krajčo Datum: 9.4.2006 20:16

[>-]

nezapomeňme:
Autor: Vláďa Datum: 7.4.2006 21:28

V dané kauze nemůže být pochyb o velmi jasné finanční zainteresovanosti představitelů města a jejich vlivu přesahující zdi radnice. Proto pamatujme na to, až půjdeme ke komunálním volbám. Ve 13. století bychom to řešili defenestrací, dnes musíme vyčkat do voleb a pak lumpy vyhodit. Nepromarněme tuto příležitost.

Korupčníci za Ostravský katr s Vámi .:
Autor: Zorro mstitel Datum: 7.4.2006 19:40

Čert si pro Vás přijde uvolněte místo mladé gardě .

Mutant VladaPing:
Autor: Igor Datum: 7.4.2006 18:28

Spíše jsi se zahnízdil tady ty .

Re: hesla bez promyšleného obsahu...:
Autor: Ladislav N. Datum: 7.4.2006 18:05

To nejste sám... ;-)

Re: Ano, volte SZ, a zazelenáte se:
Autor: Jura Jurax Datum: 7.4.2006 16:42

Ekologie metodou karpatsko-dukelské operace :-D bravo, tohle budu používat, poskytnente-li mi copyright R^R^R^

Slečno nebo paní Simono :
Autor: Edmont Dante Datum: 7.4.2006 16:02

dám Vám tip. Ozvěte se třeba na e-mail tiskarna_dubi(zavinač)volny.cz,  "Zavinač" v této formě je uveden z důvodů spamů. Byli úspěšní ve Štarsburku a  řekl bych, že mají stejné protivníky jako Vy. Pouze okrajově, na několik soudů podali žaloby, na úředníka Úřadu Moravoslezského kraje podali trestní oznámení, zkrátka je s nimi sranda. Mám  pocit, že se karta začala obracet a už nejsou pro smích, jak se ze začátku zdálo. Zaznamenali už omluvu soudu, což je zázrak v dnešní době.

Re: co já si pamatuju:
Autor: krmič Datum: 7.4.2006 14:54

Tato plocha byla nákladem cca miliardy korun ekologicky sanována, aby se tam smělo stavět. (Za peníze daňových poplatníků, pochopitelně.) O žádnou zeleň se zde nejedná a nebude jednat. Já ovšem lituji těch industriálních staveb. Budova uhelného prádla byla krásná a od věhlasného světového architekta (jméno si bohužel nevzpomenu). Jo, taky jsem jako student před 50 lety dělal na brigádě u mocha :-)

Re: Re: Re: Náměstek primátora Rupricha:
Autor: krmič Datum: 7.4.2006 14:40

Nevím jak jste to myslel, v článku se zelenou plochou, jestli jsem to dobře pochopil, myslí jakýsi druh území v územním plánu (?). Jinak opravdu zelených ploch, v biologickém smyslu, má Ostrava hodně. Parky, lesy, obdělávaná pole. Myslím, že více než mnohá jiná města. Doporučuji pohled z radniční věže, byl byste překvapen. Ta Karolina se má tak jako tak zastavět, ať už podle jakési architektonické soutěže nebo jiného plánu - asi jde o to, kdo bude profitovat. Na to osobně nemám žádný názor.

Re: Re: Kroužkujte č.5 Simonu Pavlicovou , volte zelenou Simonu! :-D:
Autor: jakovy Datum: 7.4.2006 14:39

To máte jedno. * jako *.

Re: Re: co já si pamatuju:
Autor: jakovy Datum: 7.4.2006 14:38

Ježkovy oči ( a Ambrozkovo břicho) !

Toho fenolu nemůže být tak moc. Sám jsem ho u mocha ( Moravsko-Ostravské Chemické závody) za Interhotelem Palace nalil do sudů několik tun a vyžbryndal minimum. 

Re: Proboha, ona se tady už "zahnízdila"! Vždyť tady byla včera!:
Autor: jakovy Datum: 7.4.2006 14:29

Tempora mutantum a my s nima.

tak dozvím se konečně:
Autor: www racek Datum: 7.4.2006 14:06

to pravé ořechové, že za to může paroubek se škromachem a jandák?

Re: Re: Panebože autorko, vy jste fakt advokátka?:
Autor: hulibrk Datum: 7.4.2006 14:03

kvituji s povděkem, že užíváte tr.řízení, neb skutečně zřejmě nevíte, kterak naložit s přídavným jménem. Ono to řízení je skutečně trestní, trestné je počínání. A zahájení "tr. řízení " ve věci je běžné, je-li znám pachatel, samozřejmě lze od počátku znát jméno, jinak je taktéž běžné, že se ve věci zahajuje a poté vznáší obvinění. Nebo snad už dneska ne? Nicméně stále by měla být ctěna presumpce neviny, a proto by se v médiích jména objevovat neměla. Promiňte starci, ale ani před r. 89 se tak nedělo, o to méně by mělo být jmenovaných "zločinců", jejichž skutky až do nabytí právní moci rozsudku mohou být kdykoliv hodnoceny jinak (zastavením či odložením tr. stíhání, zproštěním obžaloby, upuštěním od potrestání), dnes - v demograciji.

Proboha, ona se tady už "zahnízdila"! Vždyť tady byla včera!:
Autor: VladaPing. Datum: 7.4.2006 13:48

To se tady bude popelit, to už Aston nemá nic lepšího?

Ó tempóra, ó móres......

Re: Re: Re: Náměstek primátora Rupricha:
Autor: cb Datum: 7.4.2006 13:46

Momentalne je sice zelena, ale z poloviny pod vodou. ;-D

Re: co já si pamatuju:
Autor: cb Datum: 7.4.2006 13:43

Hlavne to bylo promacene fenolem.

Re: Re: Náměstek primátora Rupricha:
Autor: Žulový Aston Datum: 7.4.2006 13:43

Místo jedné z mála stávajících zelených ploch v Ostravě?

Re: Náměstek primátora Rupricha:
Autor: cb Datum: 7.4.2006 13:42

Do KTria chodi na obed flakaci z bernaku, tam se kontroly nedockas.

Re: Kroužkujte č.5 Simonu Pavlicovou , volte zelenou Simonu! :-D:
Autor: cb Datum: 7.4.2006 13:41

Pekna fotka, neslo by ten zaber soupnout trosku niz?

co já si pamatuju:
Autor: chetgar Datum: 7.4.2006 13:16

není Karolina žádná "unikátní zelená zóna", ale postindustriální plocha, kde po léta docházelo k únikům metanu z podzemních šachet.

Re: Panebože autorko, vy jste fakt advokátka?:
Autor: simona Datum: 7.4.2006 13:16

Původně jsem vůbec nehodlala reagovat na jakékoliv invektivy, nicméně v případě natolik nehorázně negativní frazeologie p. LOJR? jsem nucena konstatovat, že dotyčný pán zřejmě četl můj příspěvek s nasazenými tmavými brýlemi. V záznamech o zahájení úkonů tr. řízení se nevymezuje toliko skutek, nýbrž se uvádí i jméno podezřelého, je-li znám. Dále tr. zákon definuje toliko pojem přípravné řízení, je irelevantní zda trestné či trestní! - váš další výpad je tedy rovněž nesmyslný a absurdní. Rovněž ust. § 197a tr.z. se se nepojmenovává stejným názvem jako ust. § 196 tr.z., což je skutečně násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, nýbrž jako vyhrožování usmrcením, těžkou újmou na zdraví apod. dojde-li tímto způsobem vyhrožování ke vzbuzení důvodné obavy (důvodnou obavou se rozumí vyšší stupeň tísnivého pocitu zla) - zákonodárce zde udělal legislativní chybu a neuvedl název tohoto paragrafu, čímž by lépe zpřehlednil jednotlivá ustanovení jdoucí za sebou - nicméně v příspěvku jsem jasně uvedla, že vyhrožování zabitím bylo jednoznačně překvalifikováno na mnohem závažnější tr. čin, a to tr.čin vydírání! násilím, pohrůžkou násilím nebo pohrůžkou jiné těžké újmy...se sazbou odnětím svobody až na 3 léta, potažmo 2 až 8 let v odst. 2, který nelze dopředu vyloučit.  Tím spíše lze takovou osobu vzít  - za naplnění podmínek ust. § 68.odst. 2 a 3 tr.ř. - do vazby (takřka vždy). Ale já Vám nejsem povinna dělat přednášku z trestního práva! Domnívám se, že je vhodné zdůraznit, že je vůbec úspěch, že vůči vysokému komunálnímu politikovi byly vůbec zahájeny úkony tr.řízení a že případ nebyl odložen a smeten ze stolu, tak jak už to u takovýchto kauz většinou bývá…

Re: Deprese:
Autor: Taraszátaras Datum: 7.4.2006 12:54

Když zakážeš uhlí, tak ti potom dolních deset milionů vleze do postele a budeš je zahřejvat. Ale dejchat budete všichni volně.

K blonýnám .:
Autor: býk Datum: 7.4.2006 12:48

Co máš proti bolndýnám ? Je to ale kousek  R^[>-]

Deprese:
Autor: Krejci Datum: 7.4.2006 12:46

Tutti vrať se na hodinu , přestávka už skončila . Taraszovi , zatopím ti uhlím pod oknama , jak se ti bude dýchat :P K LOJR , v tom Ostravském bordelu je vůbec zázrak , že bylo zahájeno trestní  ř. proti  Ruprichovi . A k té vázbě / § 68 odst 2, / B /pokud je podezření že by dotyčný ovlivňoval svědky tak i za takový t.č jej soudce může dát na vazbu , rok ne rok , výklad je jasný a odst 1 nebo 3 do toho nemíchej.

Re: Náměstek primátora Rupricha:
Autor: krmič Datum: 7.4.2006 11:10

Nevím co je špatného na tom, mít v blízkosti domu koupaliště. Já bych to bral.

Lidi neblbněte:
Autor: Jojin Datum: 7.4.2006 11:05

Lidi neblbněte,dyť je to blondýna.....;-D

Panebože autorko, vy jste fakt advokátka?:
Autor: LOJR Datum: 7.4.2006 10:44

A to nevíte, že úkony trestního řízení se zahajují ve věci a ne proti někomu? Trestný čin "vyhrožování zastřelením"? Ten mi zřejmě unikl, asi nějaká novinka. Přípravné řízení trestné? Co to je? Já znám jenom přípravné řízení trestní. Navíc účastníkem takového řízení je třeba i poškozený nebo zúčastněná osoba, takže přesně nechápu, co se nám snažíte sdělit tvrzením, že někdo je účastníkem na trestním řízení. Ono vyhrožování zastřelením je zřejmě kvalifikováno jako násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci podle § 197a odst. 1 tr. zákona s trestní sazbou až jeden rok. Podívejte se laskavě na § 68 odst 2 a 3 tr. řádu, ať si ujasníte, za jakých podmínek lze osobu stíhanou za trestný čin s takovou sazbou vůbec vzít do vazby (nápověda: takřka vůbec). 

Re: Kroužkujte č.5 Simonu Pavlicovou , volte zelenou Simonu! :-D:
Autor: cb Datum: 7.4.2006 10:01

Pekna fotka, neslo by ten zaber soupnout trosku niz?