25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Maxima debetur puero reverentia...Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 16, poslední: 24.1.2006 10:58, přehled diskusí

Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: Saša Datum: 23.1.2006 9:23

nedostatečnosti vzdělání lékařů a současně vysvětlením, proč si lékaři do čela své samosprávy zvolili Ratha.
 

Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: Mirek TopShit Datum: 23.1.2006 9:37

Ano, ti nejvzdělanější - obvoďáci, jsou proti Rathovi a Kubkovi, a ti nevzdělaní primitivové z nemocnic, který jen operujou a resuscitujou stojej za těma dvěma. Já bych tedy do nemocnice s infarktem nešel. Jsem Mirek Topolánek, Petr Bendl a Saša. 

Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 10:16

Ten kdo je odborníkem na operace a resuscitace ještě vůbec nemusí být odborníkem na ekonomiku a řízení - i když si to o sobě se železnou pravidelností myslí. (Přitom odborníka na ekonomii, který by si o sobě myslel, že rozumí resuscitacím a operacím neznám jediného.)

Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: MirekTopShit Datum: 23.1.2006 10:23

Plně s Vámi souhlasím, ale Saša nám píše, že Ratha může volit jen nedostatečně vzdělaný lékař. Nepíše jak nevzdělaný. Ano, obvoďáci jsou odborníky na ekonomiku a řízení, tomu věřím. A proto jsou proti Rathovi. A podporují Modrého koníka - fantasticky prodělečný podnik pro VZP, který s medicinou nemá co společného.

Re: Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 11:06

Asi by to chtělo nejdříve vyjasnit pojem "odborník na ekonomiku", neboť stejně jako odborník na operace nebývá označován ten, po jehož zákrocích pacient pravidelně umírá, i odborník na ekonomiku má za cíl dlouhodobou stabilitu subjektu. Nebo můžete prozradit, jaký prospěch by měli praktičtí lékaři z kolabujícího zdravotního systému?

Vážený pane, co je to odborník na ekonomiku, ve vašem případě?Re: Re: Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: gerontusinza Datum: 23.1.2006 13:22

Ekonomů na makroskopické vztahy mezi subjekty je za babku 10. Ale člověk který umí a ví v neekonomických branžích umí zvládat své mikroekonomické vazby brilantně a často i intuitivně. To je totiž o "selském" rozumu. Ale to co zde předvádíte, je selského rozumu prosté vy odborníku na všechno. Ekonoma potřebují ostatní branže, ale jako poradní orgán až v podstatně vyšších stadiich podnikání. Proto mě přivádí do huronského smíchu "podnikatelské" maturity lidí bez minimálních profesních představ v čem by chtěli podnikat. Chápu to u profesních podnikatelů (OSVČ) jako nadstavbu pro výkon jejich práce ale v žádném případě nevytváří tyto učiliště "odborníky na ekonomiku".

Re: Vážený pane, co je to odborník na ekonomiku, ve vašem případě?Re: Re: Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 16:27

sice nevím kdo kromě Vás hovořil o učilištích, které mají vytvářet "odborníky na ekonomiku", ale lidem, kteří mají potíže s výpočtem procent (viz. nedávných 32 korun ze stokoruny) nejspíše "selský rozum" nemůže postačovat ke kvalitnímu ekonomickému řízení jakéhokoliv subjektu.

Re: Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: MirekTopShir Datum: 23.1.2006 13:00

Já jim taky nerozumín.

Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: gerontusinza Datum: 23.1.2006 10:14

Proč ale mám pocit, že je to opačně. Bůh mě chraň před znalci všehomíra se schopností analytiků vašeho formátu. Dnes už mohu to říci zcela otevřeně. ZAPLAŤ BUH ZA MUDr. RATHA. Kdyby jeho nebylo, je současné zdravotnictví rozkradeno a v troskách.

Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 10:18

sám zhmotnělý důkaz výše napsaného.

Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: Doktor Datum: 23.1.2006 11:07

Lékaři dnes musejí být bohužel i ekomomy a právníky. Pokud se 10 let potýkáte s ekonomickými problémy, pak víte kde je zakopaný pes a co je třeba udělat. Ono lidí jako je MUDr. Rath je v ČR hodně. On je jenom první,který reprezentuje lidi z praxe zalé problému na vysokém postu. předchozí ministři zdravotnictví (s částečnou vyjímkou dr. Kubinyiho) byli vesměs praxe neznalí diletanti.

Re: Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 11:21

"...musejí být..." (správně si mělo být napsáno "musejí dělat práci") - což pořád neznamená, že to umějí. ****** "...Pokud se 10 let potýkáte s ekonomickými problémy, pak víte kde je zakopaný pes a co je třeba udělat...." - když to tak dobře ví, proč nezveřejní nějakou koncepci? ***** "...Ono lidí jako je MUDr. Rath je v ČR hodně..." - to se tedy máme na co těšit. Řekl bych, že i jeden je hodně. ***** jinak, jak se ti Vaši "odborníci" poznávají? Třeba podle toho, že nějdříve vykřikují, jak je uzavírání provizorních smluv nezákonné a za pár měsíců je sami uzavírají? (A mezitím jako drobné intermezzo lžou, že už ty smlovy jsou uzavřené když nejsou, že?)

Kušte troubo, rozumíte tomu jako koza petrželi. Re: Re: Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: gerontusinza Datum: 23.1.2006 12:49

Nechte doktory konat, ať se třeba poperou, ale nemluvte jim do toho, nemáte nna to.  Někdo musel být první a šťouchnout do toho vosího hnízda. Ale proboha ať do toho nekafrají hasiči, právníci bez základních  znalostí a tupci a hochštapleři formátu pana všechnovím Tlustého.

Re: Kušte troubo, rozumíte tomu jako koza petrželi. Re: Re: Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: pavel 99 Datum: 23.1.2006 14:43

"...Nechte doktory konat, ať se třeba poperou, ale nemluvte jim do toho,...." - výborně. Vy jset zjevně odchovanec "éry OÚNZů" kdy si taky nedovolil pacient ani pípnout (a pěkně "solil" obálky"). A třeba když se doktoři budou prát, tak to může odnést pacient - to Vám zřejmě na mysl ani nepřijde. Hlavně ať jim do toho "nemluví". A že by třeba doktoři "nemluvili" do práce právníkům či ekonomům - to je také mimo Vaši představivost. Prostě "doktoři" jsou "nadlidi" a všichni ostatní musí držet ústa a "solit". Myslím, že jasněji jste to vyjádřit nemohl.

Pane, proti vám je i ten poslední medik genius. Vy víte velice dobře kdo má jít s kůží na trh, jen to nesmíte být vy nebo vaše kůže. Takové odborníky na zdravotnictví jako vy nakopat do pozadí. Vy byste byl dobrý uliční důvěrník. Pacient může pípnout:
Autor: gerontusinza Datum: 23.1.2006 15:00

Re: Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem:
Autor: H.K. Datum: 23.1.2006 15:32

Je velká škoda, že přišel rok l989 nemuselo být tolik problémů, Nevím co dobrého pan MUDr Rath udělal. Zatím se jenom vyhrožuje a projevuje se jako hulvát. Je pravda, že pomohl zvýšit platy pracovníků ve zdravotnictví razantně. Většina profesí o tom může jenom snít a ve výrobních odvětvích si můžou vyprávět pohádky. Je to jeden s těch, kteří mají lví podíl na dnešním deficitu ve financování zdravotnictví.Zvýšení výdajů nebylo kompenzováno zvýšenými příjmy. Znám mnoho lidí pracxujících ve zdravotnictví, ale tak arogantního  člověka jsem zatím nepotkal.