22.4.2019 | Velikonoční pondělíDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Spasitel národa na stolci českémŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 7.1. 2006 20:56, přehled diskusí

Re: Re: Re: loulo,:
Autor: loula Datum: 6.1.2006 9:38

Samozřejmě jsem si toho všiml, pan RaJ se chová jako naprostá většina ostatních politiků. Pokud vím, tak volební program :" Slibuji vám jen krev, pot a slzy" si dovolil pouze jeden politik, ale tímto programem vyhrál válku.

Re: Re: loulo,:
Autor: J. Mach Datum: 6.1.2006 12:37

Loulo, problém je v tom, že s korupcí se nedá bojovat pomocí zákonů, zákazů a nařízení. Opravdu jedinou možností je omezování role státu, posilování svobodného trhu a demokracie vůbec. A protože to je přesně opak toho, co dosud socialisti dělají, tak z toho pramení ta hluboká skepse autora článku. A opravdu je lepší si přiznat, že korupce ( a i jiné nešvary) jsou hluboce vrozené lidskému rodu a nedá se s tím moc co dělat a proto omezovat důvody pro korupci, než vydávat nová a nová nařízení a zákony proti korupci.

Chyba v přenosu:
Autor: karel Datum: 6.1.2006 7:36

Korupce je a bude a není tudíž s ní třeba něco dělat. To je posleství vašeho článku. Kdybyste se podepsal Lukáš Jelínek, tak bych se moc nedivil.

Je to jak s blbostí:
Autor: Mirek Datum: 6.1.2006 7:48

Pokud byste si přečetl článek pozorně a chvíli přemýšlel, tak byste pochopil, že s korupcí to je jako s lidskou blbostí. Blbost také nelze vymýtit, ale je nutné s ní neustále bojovat.

Re: Je to jak s blbostí:
Autor: karel Datum: 6.1.2006 8:16

O tom boji, to jste v článku našel kde? To je asi potřeba si domyslet ne? nebo co myslíte tím "přemýšlením".

No to tedy výborně autore.:
Autor: karel Datum: 6.1.2006 7:34

Korupce je a bude a nikdo za ni nemůže Lukáš Jelínek, tak bych se moc nedivil.

čím větší:
Autor: horduch Datum: 6.1.2006 7:29

míra přerozdělování ,čím více úředníků ,kteří o něčem rozhodují ,tím větší míra korupce-staré jako lidstvo samo.To samo dává návod ,jak míru korupce omezit ,ale zlikvidovat

cynické:
Autor: Aleš Datum: 6.1.2006 7:06

Ano souhlasím s tím, že článek je cynický.  Vůbec se nezmiňuje o korelaci  mezi  stavem veřejné morálky a korupce-   např.  konec starého Říma, Středověk - 14.století ap.
Osobně úspěšnosti boje příliš nevěřím, ale kritizovat po 3 dnech  informaci, že je potřebné přistoupit k činům , je podivné. Určitě  by bylo vhodnější  počkat několik měsíců  a posoudit co se skutečně stalo je férové.
Je to jako , když kritizuji někoho   trvale za to , že promluví. Pana premiera rozhodně nemusím, ale články tohoto typu také ne. .

Víte kde začíná korupce?:
Autor: Sýček Datum: 6.1.2006 4:15

Květiny učitelkám při vysvědčení. Víte kde je nejčastější? V ordinaci praktických lékařů. No jsem zvědav, co s tím hospodský Palivec provede.

Re: Víte kde začíná korupce?:
Autor: jkotek Datum: 6.1.2006 12:21

Kdepak, nejcastejsi korupce je mezi dopravnimi policisty. Lekari jsou az druzi. A treti jsou soudci (!) a nedopravni policiste. Tolik vyzkum Transparency International o korupci v Cesku.

Korupce a socialisticke metody jsou neoddelitelne a zcela symbioticke:
Autor: zalozak Datum: 6.1.2006 3:40

Pokud existuje nedostatek jakehokoliv "objektu" zajmu nastava nutnost urcit metodu jak na nej dosahnout. Muze to byt formou vitezstvi v nejake soutezi, nabidka nejvyssi castky ci definice listu "potrebnych",  Rozhoduje-li o poskytnuti "objektu" zajmu pridelovy system pak automaticky nastava prostredi pro korupci ve ktere se lide budou znazit nejak ovlivnit ty co rozhoduji kdo se "dostane na list".
 
Pridelovy system a regulace jsou nedilnou soucasti socialistickeho (z nejakeho duvodu mylne nazyvaneho socialne-demokratickeho) zpusobu vladnuti.  Tudiz je i korupce naprosto nedilnou soucasti vladnuti socialisticke strany i kdyz tato se z nejakeho naprosto neznameho duvodu nazyva stranou socialne demokratickou.
 
Snaha premiera (ci kohokoliv z CSSD) o odstraneni  korupce je chvalihodna ale  aplikovatelna pouze tehdy kdyz by odstranil sam sebe a svoji stranu z vlady statu.

Re: K poslednímu odstavci::
Autor: Kikina Datum: 6.1.2006 4:08

Stejně pravděpodoné  a reálné jako že si kapři vypustí svůj rybník

Re: Re: K poslednímu odstavci::
Autor: MLOK1 Datum: 6.1.2006 8:31

Někdy (vyjímečně) si i kapři vlastní blbostí a jaksi nedopatřením ten rybník vypustí.

Re: Korupce a socialisticke metody jsou neoddelitelne a zcela symbioticke:
Autor: qwe Datum: 6.1.2006 7:58

Zajímavé. Takže režimy v USA, Anglii, Německu, Italii atd. jsou socialistické, zatímco Švédsko socialistiké není.

Cetl jsem:
Autor: Cesilko Datum: 6.1.2006 3:17

nekrlog, ktery jedna Nadace v DOMO Cesku vydala pisemne, protoze u Havklu posla starim fena......Nevsesele zpravy, toto....

Dokonce pomohl Jihočechům v kalamitě.:
Autor: jura-p Datum: 6.1.2006 2:38

A sníh už taky nepadá.

Re: Dokonce pomohl Jihočechům v kalamitě.:
Autor: Eva D. Datum: 6.1.2006 19:06

Tak tak, ten zvládne vše.

Nechápu, proč pochybujete o tom, že Paroubek umí snížit korupci?:
Autor: jura-p Datum: 6.1.2006 2:37

Takový "účinný politik" (jeho slova), který už zajistil prosperující hospodářství, vyřešil problémy zdravotnictví, VZP, prodeje Chemopetrolu, neúčinné vlády soc.dem., ČSA, zemědělství a pozemkového fondu, dokonce i Kosova a abych nezapomněl na kulturu několika personálními opatřeními a řadou článků v novinách si s takovou maličkostí jistě poradí.

Cynismus na hranici legality:
Autor: K. Fiala Datum: 6.1.2006 1:22

 Pres to, ze korupce se asi neda uplne vymytit, je korupce trestna a lze ji bud ignorovat, nebo potlacovat a omezit. Sirit komunismus nedemokratickymi prostredky je nezakonne, potlacovat korupci zakonem je naopak prvnim krokem k tomu, aby zakony vubec mely smyl. Proto mezi komunismus a potlacovani korupce nelze klast rovnitko.Zatimco ke skutecnemu komunismu se spolecnost nadlouho nikdy nepriblizila (vzdy to hned bylo neco uplne jineho), doby upadku moralky byly vzdy spojeny s obecnym bujenim korupce, lisily se od jinych dob tim, ze ani skandaly nepomohly. Viz obdobi zaniku stareho Rima nebo kterekoli jine velmoci na pocatku upadku. vnedemokratickych podminkach diktatur nebyly skutecne skandaly ani mozne. Tento clanek je cynicky a demoralizujici, neni o nic mene na hrane zakonnosti nez cinnost pane (ci soudruze) Filipovych pohunku..

Re: Cynismus na hranici legality:
Autor: Nika Datum: 6.1.2006 1:59

Akorát, že se vždycky narazí na ten problém hlídání hlídačů...

Alberte,:
Autor: janabok Datum: 6.1.2006 0:58

protože jsem od 91 NVK, vnímám každou změnu zřejmě intenzivněji, než klasický zaměstnanec...
první polovina a ještě kousek 90. let mně připadaly naprosto úžasné a i vzhledem k problémům, které se kupily (kolem každého) já osobně měla obrovský optimismus a hlavně chuť něco dělat s vidinou, že život jako takový se bude zlepšovat ve všech aspektech (nejenom pro mne - pro všechny)...
 
po nástupu socialistů a jejich utahování šroubů, co se svobodného trhu a minimálního státu týče, mě optimismus naprosto přešel, chuti něco dělat neustále ubývá a co je nejhorší, začínám přemýšlet o věcech, které by mne dříve ani nenapadly; např. jak "ošulit" daně a pod. ...
 
vím, je to smutné; napadá vás vysvětlení? ...
mě ano...

Re: Alberte,:
Autor: qwe Datum: 6.1.2006 7:55

"život jako takový se bude zlepšovat ve všech aspektech (nejenom pro mne - pro všechny)...

 po nástupu socialistů"
Tedy - za prvé - socialisté nepřišli k moci žádným pučem ani nespadli z nebe, socialisté přišli k moci regulérními volbami a to právě tím, že je - za druhé - volilo nejvíc lidí - tedy těch, kterým se podle vás zlepšoval život za pravicových vlád s jejich svobodným trhem.
A za třetí  - to ještě není všechno, stejně regulerně byli ve vládě potvrzeni v dalších volbách a nyní jsou vidět zřetelné obavy pravice, že vyhrají opět.
Zvláštní, že lidé, kterým svobodný trh přináší zlepšení životního niveau, jsou proti němu. 

Alberte, zkusím to tedy takto,:
Autor: janabok Datum: 6.1.2006 0:39

protože každý si může MÍRU svobodného trhu a minimálního státu vysvětlovat samozřejmě jinak...
 
takže: oproti dnešku více svobodného trhu a méně byrokracie...
není to podle mého gusta, ale snad se s tím smíříte...
 
proč zrovna vy máte problém s mým pohlavím, to opravdu nechápu...

Re: Alberte, zkusím to tedy takto,:
Autor: Albert Datum: 6.1.2006 0:46

Ale samozřejmě, každá byť minimální změna směrem od totální kontroly státem je vysoce pozitivní. Akorát že už na ně čekáme moc dlouho. A asi budeme čekat a čekat, protože některé věci se dají vyřešit jen samopalem. A na to zase nemáme tu mentalitu.
 
S pohlavím problém nemám, ani se svým, ani s vaším, byl to jen žert, narážka na debatu , která proběhla dost dávno mezi vámi a myslím že Jurou P...

efektivní, levná a bezbolestná:
Autor: janabok Datum: 6.1.2006 0:20

obrana proti korupci je:
svobodný trh a minimální stát...
 
 

Re: efektivní, levná a bezbolestná:
Autor: Albert Datum: 6.1.2006 0:26

Vzhledem k tomu, že jsme se dohodli na tom, že jste osoba pohlaví ženského (a doufám že nejen pohlaví), tak vám musím Janoboku připomenout, že svobodný trh a minimální stát je lék úplně na všechno. Jsem skálopevně přesvědčen, že by za svobodného trhu a minimálního státu ustoupila i rakovina...
 
Jenže to jsou právě ty dvě věci, které žádný politik nechce. Protože jeho prvotním cílem je ovládat. A to se děje přerozdělováním a silným státem. V podstatě je škoda, že máme v dějinách zkušenosti s nejrůznějšími systémy, od demokracie přes kde co až po různé diktatury, ale to, co navrhujete, tady nikdy nebylo. Jak to vůbec nazvat, anarchie? 

Re: Re: efektivní, levná a bezbolestná:
Autor: www racek Datum: 6.1.2006 9:50

ale bylo to tady, bylo. dvacátá léta v usa ... tam právě tyhle necnosti bujely nejvíc.