24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Spasitel národa na stolci českémŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 7.1.2006 20:56, přehled diskusí

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!):
Autor: Jan Datum: 7.1.2006 20:56

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...

Spasitel Reiniš:
Autor: Joska Datum: 7.1.2006 9:39

Proč jste ten článek pane Reiniši vůbec psal? Po jeho přečtení vůbec nechápu co nám sdělujete! Všichni jsme aktéry korupce okrádáni, otravováni, demotivováni a jinak ochuzováni, a Vy nám v podstatě vnucujete názor, že se s tím máme smířit. Jste advokát podsvětí, nebo novinář? Nebo jen oslabený na duchu? Pak byste měl toho řemesla nechat! 

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!! :
Autor: Jan Datum: 6.1.2006 23:58

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!!

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ...:
Autor: Jan Datum: 6.1.2006 23:57

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ:
 

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!):
Autor: Jan Datum: 6.1.2006 23:56

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...

LM - Lidové milice?:
Autor: AeroKarel Datum: 6.1.2006 22:24

Skoro by to odpovídalo ........

relativita a morálka:
Autor: LM Datum: 6.1.2006 22:03

Když se pana Klause, předsedy parlamentu i ODS ptali co říká na to, že se v jeho okolí krade, řekl, že dokud jeho přátelé nebudou pravomocně odsouzeni, je všechno v pořádku. Tak v médiích odstartoval období veřejné popularizace mravního relativismu. Ten se rozvíjí dál, košatí a nabírá příznivce, a chce přesvědčit stále širší část veřejnosti že je to lepší pstoj, než bazírování na " nemoderní morálce" Tehdy u mě skončila ODS. Od té doby i KSČ je pro mě morálně výš než špičky ODS.

Re: relativita a morálka:
Autor: Joska Datum: 7.1.2006 9:42

Mám shodný " příběh" a souhlasím s Vámi. ( vyjma té poslední věty)

upřesnění:
Autor: JAB Datum: 6.1.2006 18:43

Auror se mýklí pod jde o genetické oddělení, tenkrát se část opic oddělila jen fysicky a odebrala se vlastní cestou do České kotliny, vybraní jedinci se pak oddělili do vládních křesel ČSSD.

Máku, vrdlouháte.:
Autor: AeroKarel Datum: 6.1.2006 16:31

ODS tvrdí (což je stejná kategorie jako když tvrdí Paroubek) že její reformy částečně odstraní příčiny korupce.
Osobně si myslím, že je to jediná reálná cesta, ovšem otázka je, zda, kdo a jak se po ní vydá.
To co tvrdí Paroubek je tak akorát dobré do Blesku a korupci to může jen zvýšit.

Kdepak, autore,:
Autor: AeroKarel Datum: 6.1.2006 16:17

"Dokud bude existovat nerovnost ve vlastnictví a užívání pozemských statků, bude korupce."
V tom to není. Budete-li mít více peněz než já (nerovnost ve vlastnictví), buď si ode mne něco koupíte, třeba práci či co, což korupce není, nebo si prostě jen od kohokoliv koupíte více nebo lepší než já a to také korupce není.
Ale bude-li jakýsi třeba úředník rozhodovat o něčem co není jeho - což zase není nerovnost ve vlastnictví - je vysoce pravděpodobné že ho vy nebo já korumpujeme aby rozhodl v náš prospěch.
Ne nerovnost vlastnictví. Možnost rozhodování o cizích věcech. Proto také socialismem korupčnost pronikavě vzrůstá.

Re: Kdepak, autore,:
Autor: Proxy Blue Datum: 6.1.2006 17:00

Skandinávské země patří k nejméně zkorumpovaným na světě a "socilismus" tam nerušeně kvete. Úlný ráj pro poctivé podnikatele prý musí být na Islandu a ve Finsku. Zkorumpovat se dá také soudce, policajt, každý a nemusí v tom být žádná cizí věc. Korumpuje se proto, aby se mohl obejít zákon. Pokud chcete zrušit zdroj korupce, zrušte zákony. A jaký je rozdíl mezi korupcí a obchodem? Názorná ukázka: Dejme tomu fronta na lístky do kina. Nechce se vám čekat. Vytáhnete portmonku a každému nabídnete určitý obolus, aby vás pustili hned na řadu. To je obchod. Vytáhnete mobil a zavoláte řediteli kina, aby vás pustil bez čekání někde bokem a nabídnete mu obolus v ceně vstupenky plus osobní ohodnocení respektive nějakou atraktivní protislužbičku. To je korupce.

Re: Re: Kdepak, autore,:
Autor: divizna Datum: 7.1.2006 18:24

Jste sice o krok dále než autor, ale pořád ještě trochu vzdálen realitě. Korumpovat je asi opravdu možno každého, ale každá korupce musí mít důvod. Ve většině případů důvod ke korupci dává špatný zákon, nikoliv zákon každý. Známé "množství větší než malé". Pokud o tom rozhoduje člověk (jakýkoliv) je možno dát množství peněz větší než malé (nad hranicí "korumpovatelnosti korumpované osoby) a rozhodnutí je ovlivněno. Zákony (předpisy, vyhlášky) musí být formulovány tak, aby úředník pouze kontroloval, jestli jsou splněny nároky (skutková podstata) a pokud ano, rozhodne kladně, pokud ne záporně. Rozhodnutí však neovlivňuje. Nelze to udělat vždy a se vším, ale těch "prokorupčních zákonů máme trochu moc.

Nový zdroj korupce: zákon o majetkových přiznáních.:
Autor: Saša Datum: 6.1.2006 15:08

Opět má někdo něco kontrolovat, opět se mají dělat nějaké posudky - no to je přeci báječný důvod ke korumpování!

korupce:
Autor: Franta Datum: 6.1.2006 14:51

Korumpovatelný je káždý,záleží vše na charakteru.Domnívám se, že předseda vlády projevil dobrou vůli, víc není možné.

Re: korupce:
Autor: Eva D. Datum: 6.1.2006 19:17

Předseda vlády udělal to, co vždy. Řekl, že ON se na něco zaměří a tím se to vyřeší. Jako ta kalamita v JČ. Někdo mu to i věří, asi.
 
Já si přesto myslím, že jihočeští hasiči a energetici makali Paroubek neparoubek, a Paroubek jen kecá. Stejně, jako s tou korupcí! 

Ale on prece nic neslibil:
Autor: Jenda Datum: 6.1.2006 14:24

Pouze nam oznamil, ze chce projevit jakousi rozhodnou vuli :-P
Nic jineho nez nejake to rozhodne projevovani od nej prece snad nikdo neceka!

příčina korupce:
Autor: huhu Datum: 6.1.2006 14:09

korupce je tam, kde špatně funguje trh. Tj. skutečná tržní cena se nerovná deklarované ceně = rozdíl prostor pro korupci. A tam, kde někdo (úředník) rozhoduje o majetku, který mu nepatří tedy kde není soukromé vlastnictví. Takže proč byla korupce typická pro totalitu a nyní roste za socanů je snad jasné. Bohužel nelze svobodný trh a soukromé vlastnictví aplikovat úplně všude. takže i v těch nejsvobodnějších společnostech je korupce - např. v armádních či policejních zakázkách, stavbě silnic atd.

Re: příčina korupce:
Autor: Jenda Datum: 6.1.2006 14:43

A casto i tam kde to fakt vubec nedava smysl. Napriklad kdyz se podivate na prodej listku na nejake to mistrovstvi sveta ci evropy v hokeji nebo fotbale a sileni s tim kdo se kdy smi kam zaregistrovat, kdo si smi koupit kolik listku a nasledne "zatahy" na prekupniky.
Tak ksakru kdyz je previs poptavky tak zvedam cenu dokud se to nevyrovna, a ne ze budu zavadet omezeni a pozadovat vypomoc policie aby nahodou nekdo nemel pocit, ze nemohl na fotbal protoze to na nej bylo moc drahe. Fotbalovy zapas neni operace, bez toho se klidne obejdu.

Re: příčina korupce:
Autor: Renata D. Datum: 6.1.2006 14:53

A také v soukromých firmách, na to jste zapomněl. Vy nevíte, že musíte něco strčit i těm co pro firmy nakupují materiál,služby atd. Někdy si to zkuste, korupcí je tenhle nrod prolezlý skrz naskrz.

Také kontrola je důvodem korupce.:
Autor: Saša Datum: 6.1.2006 15:12

Právě kontroloři všeho druhu dostávají "nevšimné".
Dalším velkým zdrojem korupce je omezení trhu s léky - to, že
a) léky smějí prodávat jen lékárny
b) většina léků je jen na lékařský předpis.
A zdravotnictví jako celek je jeden velký korupční propletenec. I ten nejposlednější doktůrek z poslední vísky je pravidelně korumpován. Co teprve páni profesoři a primáři z různých klinik...
Kdyby se vymyslel zákon, že každý je povinen mýt si dvakrát denně nohy, a že to budou kontrolovat kontrolorky osobní hygieny, rázem nám tu rozkvete nová oblast korupce - korumpování kontrolorek osobní hygieny.
 

Nevím jestli korupce za vlády ODS byla velká nebo malá.:
Autor: karel Datum: 6.1.2006 13:48

Vím jen, že za socilaistických vlád jsme souběžně s akcí čisté ruce poklesi na mezinárodní stupnici korupce o 25 míst někam mezi země střední Afriky.

Ekonomie, nebo ekonomika, Reinisi?:
Autor: * Datum: 6.1.2006 13:41

Měl by s tou korupcí začít hošánek u sebe!:
Autor: Vavera Datum: 6.1.2006 13:16

O "pět na stole v českých"  si řekli Marťani, anebo šéf Paroubkových poradců???
A vyhodil ho pouze proto, že to, bohužel, prasklo. Nakonec, místo aby Paroubek chodil kanálama  z toho ještě udělal svou zásluhu. 
Kdyby to Doležel takhle nezpackal, mohl Paroubkovi radit jak účinně bojovat s korupcí dodnes.
 

bordel není parlament:
Autor: Proxy Blue Datum: 6.1.2006 12:43

Autor si poněkud plete korupci a obchod. Korupce je úplatek mimo pravidla hry někomu, kdo vám umožní tato pravidla porušit. Praopičáci praopičí samice nekorumpovali, ale kupovali, jako se kupují ženské v bordelu nebo housky na krámě, a to je normální obchod ;-)

Paroubkovi může ve volbách stačit:
Autor: Mák Datum: 6.1.2006 12:30

že se alespoň snažil s tím něco dělat. Na rozdíl od svých protivníků.
Proč nevyužije toto veřejností tolik požadované téma pro svůj program ODS?
Že se s tím nedá nic dělat říkají pouze ti kterým korupční prostředí vyhovuje.
 

Spasitel národa na stolci českém,:
Autor: Béda Datum: 6.1.2006 12:24

spasitel národa Reiniš dostal stolici řídkou.

No, jestli ovšem autor:
Autor: Béda Datum: 6.1.2006 10:36

doma nemá problémy s tím, že u něj ta masová předkopulační korupce už nefunguje ani přes cennější úplatky. Jako náhražka pak funguje smolení genitálních článků do Hyeny.

Korupce je lidskému rodu vrozená .....:
Autor: Vlastimil Datum: 6.1.2006 10:27

..a korupce existuje ve všech zemích.
Nedávno nás převědčovala jedna feministka, že homosexualita je lidskému rodu vrozená stejně jako mnoha zvířecím druhům. Prý je to naprosto přizozené, existovalo to vždy a všude.
Brzo se asi dočkáme názoru, že krást a vraždit je lidskému rodu vrozené, že se s tím prostě nedá nic dělat a jetřeba se s tím smířit.
Bravo, jen tak dál!

Re: Korupce je lidskému rodu vrozená .....:
Autor: Vlasta(on) Datum: 6.1.2006 10:53

A vy si snad myslíte, že krást a vraždit není lidskému rodu vrozené???