20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Předejděme hledání prezidenta na inzerátŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 7.1. 2006 20:59, přehled diskusí

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!):
Autor: Jan Datum: 7.1.2006 20:59

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...

Mašín na hrad:
Autor: gicin Datum: 5.1.2006 23:56

(melodie Tluče bubeníček, tluče na buben) 1) Žižka - gauner, lapka, to byl bojovník ! Ten by z bolševíků udělal cedník ... Vyprášil by katolíky, modré ptáky spráskal taky, Mašína na Hrad - ten se uměl rvát ! 2) My jsme národ zmetků, samej bolševík. Už i Svatej Václav Němcům žral šťovík. Vaška z Hradu vykopejme, Mašína místo něj dejme. Mašína na hrad. Uměli se prát! (Vysvětlení-Při smrtelném ohrožení člověka je zabití protivníka přiměřenou obranou)

Jestli on se Havel nespletl:
Autor: Karel Datum: 5.1.2006 22:44

Nemyslel on nakonec Kulinského?
Kolínská, Kulinský.

Re: Nic mi do toho neni:
Autor: Andy Datum: 5.1.2006 22:18

no, proti vám a vašemu tažení směrem Klaus jsem bídný žabař. Ani nemám extra blog, abych si tam vylívala srdce, jak děsnýho máme prézu. Tak holt jen tady- že tahle paní se na prézu taky moc nehodí.
V pomlouvání jste majstr nad majstry, takže si počkám, až toho necháte, pak se zamyslím, jestli už prézové a adepti na tuto funkci jsou hájení.
Co se týče vaší poslední věty - nápodobně.

Nic mi do toho neni:
Autor: Pumpescu Datum: 5.1.2006 22:05

přesto ze septám - a nechtěla byste AndyO toho temnýho hučení nechat? Pomlouváte svojí "dobrou známou" a navrch ještě odmítáte sdělit co děsnýho provedla. Blahopřeju si že se s váma neznám. :)

Re: Kolínská nebo Pánek:
Autor: ziralek Datum: 5.1.2006 21:18

 no nevim. panka neznam a jinak mam radsi pitralon.

Jelínek ale umí:
Autor: Lerak Datum: 5.1.2006 21:15

odlákat pozornost od reálných, současných problémů a my mu na to skáčeme. Socani nám tady zadlužují stát až to může vést k jeho kolapsu či závažným poruchám a my tlacháme o možném příštím prezidentu. Je ještě dost času.

Re: Návrh k diskuzi:
Autor: huhu Datum: 5.1.2006 21:14

těžko si dovedu představit kohokoliv z nich řešit vážnou situaci jako bylo např. potíže s Mečiarem při rozpadu československa. Vy ano ?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: aida Datum: 5.1.2006 21:01

Dobrý, v pořádku, klid. Takhle mi to vysvětlení stačí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: A Datum: 5.1.2006 20:56

no vidíš, já zase chápu, ohne srande, že nezúčastněnému pozorovateli může připadat mé znechucení tou osobou až ladislavovské.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: aida Datum: 5.1.2006 20:50

Jasně. Tu nepřenositelnost chápu. Ptala jsem se proto, že ji vůbec neznám.

Re: Re: Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: A Datum: 5.1.2006 20:48

prostě, Aido, je to člověk, kterému nevěřím a mám k tomu závažné důvody, díky osobní zkušenosti.
Tato je zjevně nepřenositelná, proto nechápeš.

Re: Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: aida Datum: 5.1.2006 20:45

No, z toho moc moudrá nejsem, ale i tak díky za vysvětlení.

Re: Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: A Datum: 5.1.2006 20:37

hele, já ji znám. Dost dobře. Co je na ní špatného? Nic, co by ji vylučovalo z okruhu lidí, které pokládám za užitečné v oboru, kterému se věnují , když pominu poněkud bujnou fantazii, s kterou si přisuzuje všechny zásluhy, ale to je celkem normální. Ale nepřeji si, aby z ní byl obecný politik, neboť znám její charakterové vlastnosti a přes halasnou proklamaci dobrého srdce nejsem nadšena. Podle mého názoru není vhodná osoba a mé důvody jsou pro mne závažné.
Nikomu nebráním, aby ji zvolil a chápu, že mé požadavky na charakter nemusí každý sdílet.
 
A tak mne napadá, že znám paní, co provozuje skvělou saunu. Ta by byla taky prima jako prezidentka.  Vždycky má bělostné ručníky a nikdy nemá špatnou náladu.

Kolínská nebo Pánek:
Autor: Honza Datum: 5.1.2006 20:33

jsou odpískaní. Návrh od Havla, to je polibek politické smrti.

Re: Re: Návrh k diskuzi:
Autor: aida Datum: 5.1.2006 19:47

Hele, já tu paní Kolínskou vůbec neznám, můžu se zeptat, co je na ní tak špatného? Něco provedla?
Kdyby nic jiného, ten projekt mateřských center je přece úžasná věc, ne? Však si vzpomeň sama na sebe a na mateřskou, já tenkrát měla pocit, že jsem totálně zblbla, slovní zásoba se mi smrskla na holé věty nerozvité a citoslovce, sebevědomí na nule a něco takového, jako je mateřské centrum, by mi bylo bývalo tenkrát dost pomohlo. Naštěstí tady teď už jedno docela šikovné s celkem pestrým programem máme, takže místním mladším mamkám snad tyhle problémy nehrozí. 

Re: Návrh k diskuzi:
Autor: andy Datum: 5.1.2006 19:38

nejlépe všechny tři najednou. A vařit by jim mohla Kolínská.

Re: Re: Milý Hovorko, :
Autor: a Datum: 5.1.2006 18:04

ani sebe, ani Rpuť. Nebuďte blbej- jestli to dokážet.e

Návrh k diskuzi:
Autor: Karel Datum: 5.1.2006 17:06

Co byste říkali trojlístku kandidátů:
dr. Jiří Grygar;
spisovatel Jiří Stránský
anebo Marek Eben?

Re: Milý Hovorko, :
Autor: fakír Datum: 5.1.2006 16:28

myslíte sebe nebo rpuť?

Milý Hovorko, :
Autor: andy Datum: 5.1.2006 14:57

pár typů bych měla, ale paní Kolínská, stejně jako jiní fanatici, mezi ně nepatří. Dávám přednost kandidátům zcela jiného ražení.

Nemůžu:
Autor: mamina Datum: 5.1.2006 14:56

kvalifikovat ani klasifikovat Rút Kolínskou, neznám ji, slyšela jsem s ní jediný rozhovor, a to někdy před rokem, v "Noci s andělem" - ani jsem to tu neudělala. Klaus je pro mě dobrý prezident. Becherovka na hradě však bude český národ reprezentovat "přiléhavěji". Co se týče našich současných "čelních představitelů státu", je vidět, že bez dostatečné "bagatelizace jejich "kvalifikačních předpokladů" by většina z nich dodnes reprezentovala jen sama sebe, hodnota role "kvalifikace" by nebyla devalvována a ČR by byla ohrožena funkční demokracií. Tomu je potřeba čelit, jak každý držitel kousíčku moci, jehož jedinou "kvalifikací" zůstává přehnaná ambice, dobře ví.

Sorry, nerozumíte mu (Havlovi):
Autor: Vlasta(on) Datum: 5.1.2006 14:09

On ta jména nezmiňuje proto, že by je opravdu za prezidenta chtěl, ale proto, aby se v porovnání s nima on sám jevil jako dobrá volba.
To samé platí pro článek Jelínka ve ztahu k Zaorálkovi. To ovšem mnozí pochopili. Je to zajímavé z toho hlediska, kolika lidem se z adorace vůči Havlovy zatmí v makovici.

Člověče, nekoukejte v telce furt na ten sport, ještě Vám to něco udělá. :-)):
Autor: raptor Datum: 5.1.2006 13:54

Severni pol dobyt Cechem Karlem Nemcem 2:
Autor: Dedek Datum: 5.1.2006 13:43

Nevim jak vam, ale me vychazi kandidati ze sveta sportu a kultury. Jan Zelezny nebo Roman Sebrle, u nich by asi byl problem s vekem protoze prezidentovi musi byt vic jak ctyricet... ale tak nekdo podobny, o generaci strasi. Nebo Tomas Hanak, Cech a navic Hanak...

Severni pol dobyt Cechem Karlem Nemcem:
Autor: Dedek Datum: 5.1.2006 13:42

Dokud budou obcane vyrazeni z volby prezidenta, bude pro vetsinu z nich jen osobou sestavenou zakulisnimi politickymi cachry. Cachrari si tyto svoje intriky sice zaobali do sladkych slovicek o politickych konsesech vedenych napric politickym spektrem (fuj!) a budou se snazit se svymi tymy imagemakeru vydavat cerne za bile. Kdyby onoho pamatneho dne pri posledni volbe prezidenta nezvedli martani ruku, Klaus by nebyl tim cim dnes je. Trvala by dal krize volby a stridali se dalsi a dalsi kandidati. Jenze martani zvedli ruku a vsem to bylo a je jasne, jen ne tem, kteri to cele divadlo zinscenovali. Ani sam hlavni protagonista Klaus dodnes nechce verejne pripustit otresnou pravdu. Pomohli martani s tresnickami za uchem. Pan profesor jednoduche kupecke pocty neuznava... Autor zminil Valtra Komarka jako mozneho kandidata CSSD na nejvyssi urad. Me se okamzite vybavi Fidel vystupujici z letadla na Ruzyni a Valtr spechajici mu v ustrety. Erazim Kohak je mozna uznavany filozof, ale to neni dostatecna kvalifikace pro nominaci. Petra zase ma problematicke manzelstvi a jiste by jeji prvni prezidentsky vynos byla milost hlavy statu jistemu panu Kotrbovi. A tak jejich skutecnym favoritem na post cislo 1 je kymacejici se Milos, ktery ma pamet jako slon a take tak se chova v porcelance. Milos je sice tovarna na vyrobu bonmotickych nepratel, ale zaroven je to alespon primy chlap. Nema rad novinare protoze jsou povrchni, promiskuitni a ochotni papouskovat nazory svych sefu a vydavatelu. V tom ma pravdu. Kolik je dnes novinaru a la Kichs, Peroutka, Capek, Havlicek, Fucik (!) - nez vznesete namitku, prectete si od nej neco (krome opratkove reportaze!). Prezidentem muze byt nekdo, kdo to ma v hlave srovnane, jeho jmeno zna svet (to je velmi dulezite), je prijatelny pro pravici i levici doma (coz vylucuje, aby to byl politik), trochu slusne vypada a nema kostlivce ve skrini. Nevim jak vam, ale me vychazi kandidati ze sveta sportu a kultury. Jan Zelezny nebo Roman Sebrle, u nich by asi

Buzková, Kohák, Komárek:
Autor: divizna Datum: 5.1.2006 13:32

Dobrý. Což takhle Mišák Mickey?

Re: JUro-p:
Autor: Hovorka Datum: 5.1.2006 13:07

Milá Andy,
zajímalo by mne, jakou ženu máte za nejvhodnější kandidátku na prezidentskou funkci. Děkuji.

Jenom škoda, že nemám u sebe knihu:
Autor: Honza Datum: 5.1.2006 12:07

nebo knihy "Jistě, pana ministře (premiére)".Myslím, že Jim Hacker měl na otázku na svoji kandidaturu připravenou standardní odpověď, že o tom neuvažuje, ale možná na nátlak přátel a v zájmu vlasti by byl ochoten se tohoto úkolu ujmout. Sorry, není to úplně přesné.

To snad ne.:
Autor: LevV Datum: 5.1.2006 11:59

Pane Bože, (jsem ateista), po celkem čtivém komentáři najednou KANDIDÁTI na PREZIDENTA. Buzková, Kohák, Komárek. Už je to s naším národem v pr ..., nemáme lidi.