23.5.2018 | Svátek má Vladimír


CHTIP: Nechoď do toho kostela!

2.3.2013

Vystěhovává se Roubíček ze Sovětského svazu. Na hranicích mu celníci najdou v kufru bustu Lenina.
Ptají se: "Co to je?"
"To se ptají špatně," povídá Roubíček, "měli by se zeptat, kdo to je? To je Lenin! Zachránce proletariátu celého světa, zakladatel mé milované vlasti, Sovětského Svazu, génius, který naplnil Marxovy myšlenky..."
"Dobře, můžete jít," říkají celníci.
Na izraelské hranici celníci znovu najdou Leninovu bustu a ptají se ho: "Co to je?"
"To se ptají špatně," povídá Roubíček, "měli by se zeptat, kdo to je? To je Lenin! Šílenec, co přivedl polovinu světa do chudoby, největší zločinec dvacátého století...."
"Dobře, dobře, můžete jít," říkají celníci.
Roubíček přijede ke svým příbuzným, vybaluje si věci. Jeho synovec si všimne Leninovy busty a ptá se: "Strýčku, kdo to je?"
"Ale to se ptáš špatně, synovče, měl by ses zeptat, co to je. To je pět kilo neprocleného zlata!"

Muž sleduje televizi a najednou začne křičet:
"...nechoď tam! Nechoď do toho kostela! Nebuď debil! Říkám ti nechooooooooooď!!!"
Manželka se ozve z kuchyně:
"Miláčku, co to sleduješ za film?"
"Ále, kamarád mi poslal video ze svatby..."

Chlapec z lazov ...
Keď je človek z vidieka, jeho nazeranie na svet je trošku odlišné.
Príde sedliak na svojej starej motorke k susedovi na lazoch a búcha na dvere.
Chlapec, asi deväťročný, mu otvorí dvere.
"Je otec doma?"
"Nie, nie je - išiel do mesta."
"Nuž a mama je doma?"
"Nie, aj ona išla s otcom do mesta."
"A čo tvoj brat Ďuro? Je doma?"
"Nie, aj on išiel s mamou a otcom."
Sedliak chvíľu prešľapuje z nohy na nohu a niečo si zlostne mrmle pod nos,
"A môžem vám nejako pomôcť? Ja viem, kde má otec všetky nástroje, ak by ste si chcel nejaký požičať, alebo môžem nechať otcovi odkaz."
"Nuž," hovorí sedliak hnevlivo, "naozaj sa chcem porozprávať s otcom. O tvojom bratovi Ďurovi, mojej dcére Zuze a jej tehotenstve."
Chlapec sa na chvíľu zamyslí a potom vraví: "O tom by ste sa mali dohodnúť s otcom. Ja viem, že za pripustenie býka berie 50 eur a za kanca 15 eur, no naozaj neviem, koľko berie za Ďura."

Příběh o relativitě
Byli jsme oblečeni a připraveni odejít na silvestrovskou oslavu. Rozsvítili jsme noční světlo, zapnuli telefonní záznamník, zakryli klec s andulkou a vyhnali kočku na dvůr. Zavolali jsme do taxislužby a objednali taxík. Ten přijel a my předními dveřmi vyšli z domu.
Když jsme vycházeli, kočka, kterou jsme vyhnali na dvůr, proklouzla pod našima nohama zpět do domu. Nechtěli jsme, aby zůstala uvnitř domu, protože vždy, když je tam sama, snaží se sežrat andulku. Manželka si šla sednout do taxíku a já vběhl do domu, abych vyhnal kočku na dvůr. Ona mi ale vyběhla do patra a já musel za ní.
Manželka, která zatím čekala v taxíku, nechtěla, aby taxikář věděl, že dům bude celou noc prázdný. Řekla proto taxikáři, že se hned vrátím, že jsem jen šel dát dobrou noc její mámě, mé tchýni.
Po pár minutách jsem si sedl do taxíku vedle manželky.
"Promiňte, že mi to trvalo tak dlouho," řekl jsem, když jsme se rozjížděli. "Ta svině se schovávala pod postelí. Musel jsem ji píchat do zadku věšákem, aby odtud vylezla! Snažila se mi utéct, tak jsem ji popadl pod krkem. Pak jsem ji ještě musel zabalit do deky, aby mě ta mrcha nepoškrábala. Ale podařilo se! Odtáhl jsem ji po schodech dolů a vyhodil zpět na dvůr! Doufám, že se zase nevysere u dveří!"
To ticho v taxíku bylo okouzlující...

***********************************************************
Dva exhibicionistiDiskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.