10.12.2016 | Svátek má Julie


Černoknižnik - Poveliteľ volkov

9.7.2009 0:05

Jurij Červenak Černoknižnik - Poveliteľ volkovTOPlistAno, ještě jednou si promněte oči a vražte si (malou) facku. Opravdu se vám to nezdá. Ano, opravdu se neuvěřitelné stává skutečností. Slovanský bard Juraj Červenák dobyl rozsáhlou ruskou step. Před několika dny vyšel (v pevné vazbě!!!) u našich ruských fantasy bratrů první díl Černokněžníka s podtitulem Vládce vlků.

Teď i ruští čtenáři fantasy budou mít možnost poznat Rogana, Goryvlada a hlavně svět slovanských mýtů a legend. Pokud se knize bude dařit, dobře další romány na sebe jistě nenechají dlouho čekat. O ruské vydání se zasloužil velký redaktor Vlado Ríša, který má v Rusku bohaté kontakty.

Ještě dodám, že slovenští čtenáři se také dočkají, protože Vládce vlků vydá v autorově rodném jazyce (rovněž v pevné vazbě s novým coverem Miša Ivana) žilinské nakladatelství Artis Omnis. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva – povídka Z posvátné vody zrozená (Out of Sacred Water) vydaná v prestižním časopise Weird Tales sklidila nadšené a Američané si žádají další. Ve vzduchu čichám Hollywood a nebo alespoň ruské filmaře, kteří jsou neméně dobří...

Juraj Červenák o tom na svých stránkách informoval takto:

Nuž, a tak sa zo mňa stal ruský spisovateľ a z Rogana „čierny knihovník“. A do Vládcu vlkov sa dostala pekná pyramída. :-) Oprášte znalosti azbuky, priatelia, a vychutnajte si oficiálnu anotáciu:

"Славянские земли страдают от набегов авар – племени, пришедшего из Великой Степи. Но с ними вполне возможно было справиться, если бы не истинный повелитель авар – жестокий Жрец Темного Бога, обладатель невиданной магической силы, уже давно переставший быть просто человеком.

Но противостоит ему именно человек. Человек, потерявший всю семью при очередном набеге, в чьем сердце ярко горит жажда мести."

(Zdroje: Martin Stručovský, cervenak.sk, oz.by)

Martin Stručovský


Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Pracovník skladu

Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...