20.7.2019 | Svátek má Ilja


BRNO: Rušení nočního klidu

15.9.2014

aneb Město, které nikdy nespí

V Brně žiji rád a dlouho.

Dost mě zarazilo heslo stávajícího primátora na billboardech – Brno – Město, které nikdy nespí. Jsme si se sousedy z centra Brna říkali – to snad není možné! Uvědomuje si primátor problémy s rušením nočního klidu, které trápí slušné obyvatele nejen středu Brna? Na koho je ta kampaň vlastně zacílena? Očekává snad hlasy od turistů či zahraničních studentů (kteří v Brně předstírají Erasmus) ?

Znám několik slušných a poctivých lidí, kteří se z centra Brna odstěhovali, aby nemuseli snášet hluk a ranní projevy těch, kteří též Brno chápou jako Město, které nikdy nespí.

Myslím, že levicový primátor by se měl zaměřit na řešení problémů, které trápí řádné obyvatele města – např. že pro Brno a okolí ( tedy pro více než 400 000 lidí), funguje jedna jediná Lékařská pohotovost či nedostatek míst v mateřských školách či domovech pro seniory.

Doufám, že primátor jen špatně vybral reklamní agenturu, a že se naopak aktivně zasadí o potlačení rušení nočního klidu v Brně.

Nota bene vládní koaliční partner KDU – má v těchto volbách heslo pro Brno „Pořádek v ulicích“. Tak snad zdivočelého primátora (při případném znovuzvolení) krapet uklidní. J

Jedno staré francouzské přísloví říká, že město není živo z daní a poplatků, ale z důvěry občanů. tak snad na to naši komunální politici nezapomenou. A to se týká nejen dosluhujícího primátora.

Autor je brněnský VŠ pedagog a právníkNÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Diskuse


Ś. Svobodová
11:17
15.9.2014

F. Lesniak
8:41
15.9.2014

J. Hlubek
8:05
15.9.2014

J. Mannheim
7:52
15.9.2014

Z. Jaromír
2:19
15.9.2014

počet příspěvků: 7, poslední 15.9.2014 03:52

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.