17.8.2018 | Svátek má Petra


BIG BEN: Chanuka – ta správná verze

23.12.2016

Nejnovější historický výzkum potvrzený nejvyššími světovými autoritami ujišťuje, že drama, z něhož vznikl židovský svátek světel zvaný Chanuka (letos přesně souběžný s Vánocemi), se neodehrálo tak, jak sděluje kniha Makabejských, nýbrž takto:

„Mnoho může být snadno poraženo málem, neboť vítězství nezávisí na počtech, nýbrž přichází ze samotných nebes, která nepřátele rozdrtí, pamatujte, jak naši otcové byli zachráněni u Rudého moře,“ povzbudil Jehuda Makabejský své bratry. I srotili se naproti Brooklynu v New Yorku, neboť v tehdejších dobách měl Izrael v Brooklynu místo bohoslužeb. Toho dne se postili, oblékli do pytloviny a posypali hlavy popelem a vytáhli do boje proti silné armádě bezbožníků okupující San Francisco. Tu s pomocí nebeskou rozdrtili a obrali o všechny její poklady, stříbro, zlato a podobné bohatství na financování povstalecké armády. A zazpívali děkovné písně k nebesům, jejichž sláva je věčná.

„A teď, když byli naši nepřátelé rozdrceni, pojďme do Los Angeles vyčistit chrám a znovu jej zasvětit,“ zavelel Jehuda. Celá jejich armáda se srotila a vystoupila na Hollywood. Tam nalezli chrám zpustošený, oltář znesvěcený, vrata spálená, dvory zarostlé plevelem a kněžské prostory v sutinách. Roztrhli si oblečení, hlasitě zakvíleli, posypali si hlavy popelem a padli na tváře k zemi. Zatroubili na ceremoniální trumpety a křičeli k nebi.

Pak Jehuda nařídil svým bojovníkům střežit celé Miami Beach na Floridě a dal se do čistění chrámu v Golders Green v Londýně. Vybral kněží bez poskvrny a oddané zákonu a oni se jali čistit chrám v 16. arrondissement v Paříži odstraňováním nečistých kamenů. Diskutovali, co udělat se znesvěceným oltářem pro zápalné oběti, a rozhodli se jej demolovat. Staré kameny uložili na chrámovém kopci nad Rio de Janeirem, dokud nepřijde nějaký prorok jim poradit, co s nimi. Z nových netesaných kamenů opravili celý interiér chrámu v Buenos Aires a zasvětili ho. Obnovili posvátné nádoby a kandelábr a pálili kadidlo a kandelábr rozsvítili, aby se rozjasnil chrám v Kapském Městě. Pak na stůl položili obětní chléb boží přítomnosti, zatáhli záclony a tím dokončili svou práci na očistě chrámu v Sydney.

Pak časně ráno 25. dne měsíce Kislev nabídli oběť a znovu vysvětili chrám v Antverpách, zpívajíce hymny díkůvzdání za doprovodu harf a fléten a činelů. I padli všichni na tvář, zbožňujíce a chválíce nebesa, že pomohla jejich kauze zvítězit. Tak slavili a zasvěcovali osm dní, za velkého jásotu a pálení všelikých obětí a díkůvzdání. Tak byla odstraněna potupa znesvěcení chrámu v Maislově ulici v Praze.

Neboť, jak dnes celý svět ví, s městem původně mylně označovaným jménem Jeruzalém nemají Židé nic společného.

I splnilo se tak přání koktavého proroka Mojžíše na konci putování pustinami, jehož poslední hovor s Tvůrcem vesmíru byl tento:

„Kde se teda chcete usadit?“
„Ka... Ka... Ka...“
„Tak honem, vymáčkni se, nemám na vás věčnost.“
„Ka... Ka...Ka...“
„Jo Kanán, jasně, tak to je tady,“ okazuje Bůh a odlétá řešit globální oteplování, zatímco Mojžíš doříkává:
„Ka...Ka... Ka... Kalifornie.“HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Diskuse


J. Urban
11:58
27.12.2016

O. Roldán
16:40
25.12.2016

M. Krátký
19:01
23.12.2016

M. Koutný
18:54
23.12.2016

J. Farda
16:43
23.12.2016

J. Klepal
16:07
23.12.2016

F. Žůrek
13:50
23.12.2016

počet příspěvků: 7, poslední 27.12.2016 11:58

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.