23.5.2017 | Svátek má Vladimír


BEST OF HYENA: Zpátky z cest

5.5.2017

Po návratu cítím povinnost vyznat se z příhod strýčka Podgera, tedy přiznat se k přehmatům a zmatkům: ale ony nebyly, nic jsme neprovedli, letadlo neprošvihli (jako posledně...). Byli jsme do neděle v Izraeli, cestovali a fotili a koukali kolem sebe. A nic pro Podgera a jeho historky. Jenom snad, když jsme vraceli auto do půjčovny na letišti Ben Guriona.

Je to hodně velké letiště a cesta k němu hodně složitá a označení hodně zmatečné a byly tři hodiny ráno a to našinec není nejčilejší. Po dlouhé anabázi jsme konečně dorazili k parkovišti Car Return, firma Eldan. A on to byl Terminál 1 a ne Terminál 3, ze kterého jsme odlétali!

Nicméně jsme zde s našimi pejsky, ty mezitím hlídala Anna Marie s Radkem a život nadále poplyne, jak má.

Napínavé hodiny

Udělalo se hezky, jaro už je nikoli jen kalendáře, takže se Ljuba rozhodla natřít olejem naši terasu před domem. Natřená terasa. A co pejskové?

V tom je právě ten háček. Máme sice pozemek rozdělený, přední zahrádka přiléhající k ulici je oddělena od pobytové zadní zahrady plůtkem a vrátky vlevo i vpravo, nicméně pejskové, a mezi nimi obzvláště Nora, vynikají bezmeznou trpělivostí a zvídavostí. Stokrát můžete vrátka zavřít, ale stačí jedno opomenutí a pejsek to vystihne. Zdánlivě by mu mělo být jedno, že do zadní zahrady nesmí – už proto, že ta přední je v kontaktu s ulicí, s chodníkem, s lidmi po chodníku kráčejícími, na ty možno štěkat a děsit je. To všechno je pěkné, ale nevyváží to zásadní atraktivitu zadní zahrady: je zakázaná.

Naposledy jsem vrátka kontroloval před dvaceti minutami. Zítra uvidím, zdali jsem byl úspěšný. Pozná se to podle toho, zdali se na ploše terasy objeví otisky tlapek či nikoli.

Vítání v oslabení

Vrátila se Ljuba z města. Slyším auto, harašení vrat, jdu naproti, se mnou Nora. Vítáme příchozí. Ta se diví: kde je Gari?

Leknutí. Jak to, že tu není Gari? Má pořád tu špatnou tlapku, jestli se jí něco nestalo... Spěcháme chodbou.
V kuchyni stojí tvor podobný mravenečníkovi.
Je to Gari. Ležela u mě v pracovně na kanapi, když uslyšela Ljubu, šmejkla sebou, zamotala se do mé mikiny a jak se chtěla rozmotat, navlékla si rukáv na hlavu. Bůhvíjak se dostala po schodech dolů a doputovala až do kuchyně a tam zůstala stát a čekala, až ji někdo vysvobodí.
Ještě že se nepřizabila. Bylo by to v jejím stylu.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaFord Mondeo 2.0TDCi 103KW
Ford Mondeo 2.0TDCi 103KW

r.v. 2010, naj. 160 000 km, diesel
197 900 Kč (s DPH)

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.