23.4.2018 | Svátek má Vojtěch


BEST OF HYENA: Vyorané myši

20.11.2014

Naše pejskyně mají mnoho dobrých vlastností a k těm nejlepším patří jejich nechuť k brzkému vstávání. V létě je to mírně horší než v zimě, protože je brzy světlo. V tuto dobu je tma skoro do sedmi, takže nehrozí nebezpečí vpádu horkých čenichů pod peřinu. Pelechy jsou dva, jeden patří Noře, druhý Gari, a tak tedy Gari leze do pelechu Noře a naopak. Z toho jsou někdy mrzutosti a pak dámy navrhnou řešení, že by se mohly přestěhovat do postele a že by pak byl pokoj.

Nebyl by pokoj. Marš zpátky, každá do svého pelechu, bestie!

Pak nastává kompromis, společné bydlení v jednom. Někdy to vydrží až do pozdního rána.

141114gari

To už je půl osmý?

Gari našla kelímek

Gari našla kelímek a pádila mezi stromy a třímala ho v tlamě a Nora za ní vyrazila, dostihla ji a tahaly se o něj. Byl to krátký prudký spor. Kelímek to kupodivu vydržel, je z důkladného plastu, ten v lese jistě dlouho vydrží. To byla fáze první.

Ve fázi druhé obě dámy pustily kelímek a začaly spolu zápasit. Pak je to omrzelo, čímž fáze druhá skončila,

Třetí fázi možno nazvat konsolidační. Nora si našla klacíček a Gari se vrátila ke kelímku. Dalo by se ale říci, že Gari zvítězila.

Zvítězil jsem ale já, protože jsem rozsápaný kelímek sebral a dal do kapsy, abych ho hodil do popelnice.

Nebo jsem snad prohrál?

141118gari

Duha shody a míru rozklenula se jim nad hlavami

Do toho nejdu

Stalo se, že prší. Docela hustě, celou noc, ráno neustane a když otevřu dveře, Gari s Norou vystrčí nosy, spadnou jim na ně kapky a ony vzhlédnou a říkají:
Co má tohle bejt?

To je déšť, milá Gari a milá Noro, už jste to zažily mnohokrát.

Do toho nejdu, řeknou a zalezou nazpět.

Gari je v tom důslednější. I teď večer, když píšu tyto řádky, se Nora suší u radiátoru. Přece jen ji příroda povolala do nočního deště. Gari zůstala důsledná. Jsem zvědavý na ráno, jak se zachová. Spoléhám na to, že ji příroda přece jen vyštve do nepohody.

141119gari

Nešlo by to zařídit, aby bylo pořád sucho?

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
Diskuse


V. Potužáková
6:31
20.11.2014

počet příspěvků: 1, poslední 20.11.2014 06:31

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.