19.1.2019 | Svátek má Doubravka


BEST OF HYENA: Vítáme vítáním

25.8.2017

Byl jsem celý minulý týden pryč, fotil jsem ve Skotsku na ostrově Skye. Pár fotek mám na digineffím Facebooku. Vracel jsem se v sobotu – byl jsem tam s kamarádem Michalem Houdkem. Jeho měl vyzvednout na letišti tatínek, nabízeli mi, že mě odvezou taky, aby Ljuba nemusela vážit cestu až ze Zvole.

K tomu nedošlo, jela pro mě Ljuba. Ani ne tak proto, že by tolik milovala cestu ze Zvole do Ruzyně a zpátky, jako proto, že uvítací výbor, tedy dvojice Gari & Nora, musí být při tom, je to součást rituálu. Takže přijely všechny tři. Pejskové koukali z okýnka, radovali se a já s nimi. Tak je to u nás zavedeno a tak je to správné.

Marináda

Měli jsme včera odpoledne návštěvu a grilovali jsme! Dělo se to po dlouhé době – nejsem velký přítel grilování z mnoha důvodů. Mám na úkol roztopit to dřevěné uhlí a ono mi nechce chytit a poslouchám všelijaké uštěpačné řeči. No a včera to bylo jiné, protože jsem obstaral takový patentní Weber hrnec na roztápění a do něho koupil patentní Weber brikety a patentní Weber eko kostky na zapalování a ony ty tři patenty fungovaly a skutečně, hrnec byl za inzerovaných 35 minut plný úžasně rozžhavených hrudek a ty mi spálily topinku dřív, než by řek švec!

Ljuba se postarala o marinování a výsledkem bylo masíčko, krkovička a krůta. Gari s Norou obcházely a jak se dalo čekat, když návštěva odešla, Gari se postarala o hrnec se zbytkem marinády.

Naštěstí nebyly žádné žaludeční a střevní následky, takže dnes ráno mohu konstatovat, že to firma Weber vymyslela dobře – věřím, že měla pozitivní vliv i na žaludeční procesy nezbedného pejska.

Efekty bez výsledku

Marinádu jsme přežili bez úhony – tedy, průzkum hrnce s marinádou neměl na Garinčiny zažívací útroby žádný devastující vliv. Pes je v plné formě právě tak jako Nora. Mají teď příležitost formu projevit. Obilná pole jsou posekaná a pejskům se otevřel ohromný prostor obydlený myšičkami. Všechny je třeba objevit a pokud možno jejich nory vykopat.

Svým lidským rozumem usuzuji, že je vcelku jedno, kde bych začal s vyhrabáváním myšiček. Myší nory jsou všude a dá se soudit, že jsou statisticky vzato rovnoměrně rozesety po celé ploše pole. Gari s Norou to vnímají jinak. Přijdeme k poli, holky se rozeběhnou a po stovce metrů trysku se zastaví a začnou kopat. Je to jako útok lehké kavalérie, trysk a úder.

Taktiku mají efektní, výsledky mizivé. Přes všechnu snahu se ještě nikdy nestalo, že by nějakou myšičku chytily. Je to činnost vykonávaná na efekt. Bůh ví, odkud to odkoukaly.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.