24.2.2018 | Svátek má Matěj


BEST OF HYENA: Ukradená kost

30.12.2015

Tak je to nazváno naplno – Gari tu kost ukradla Roníkovi, když jsme byli předminulý čtvrtek společně na psí procházce v lese. Ronny má na zahradě svého domu nezjistitelný počet fragmentů hovězí kosti a Gari má neobyčejný talent na objevování podobných artefaktů. Zmocnila se kosti, propašovala ji do auta (jezdíme za Ronnym autem) a odtud k nám na pozemek.

K tomu došlo, jak řečeno, ve čtvrtek předvánočního týdne. Od toho dne se Gari neúnavně snaží kost propašovat dovnitř našeho domu a už se jí to i několikrát podařilo. Buď já nebo Ljuba jí vždycky kost zabavíme a vyhodíme ven na zahradu. Gari má nekonečnou trpělivost. Počká, když je člověk zády, a šup, už vklouzává dovnitř. Je třeba být ve střehu, jako Nick Carter ve filmu o Adéle, tuhle ho zase dávali v televizi.

Nemajitele psa napadne: proč, medle, pane Ondřeji nebo paní Ljubo, kost neseberete a nehodíte do popelnice a bude pokoj?

Majitel psa ale ví. Oni to neudělají právě proto, že by byl pokoj. Mírné snesitelné zlobení, to je jeden z významných motivů, proč si pejska k sobě přiblížit.

Po stopách Dášenky

Dášenek, těch roztomilých pejsků, je nepočítaně – v lesích kolem Čapkovy Strže nedaleko Staré Hutě, ta je nedaleko Dobříše a ta je nedaleko Prahy. Vypravili jsme se tam v pěti, Ljuba a já s Dominikou a Gari s Norou, lidská část výpravy na kolech (ta jsme převezli autem, pochopitelně), no a pejskové běhali, jak dovedli, a že to dovedou jak se patří.

Ta Dášenka slouží jako značka naučných stezek, i těch je kolem Strže habaděj, najdete ji na stromech a taky na moc pěkných informačních tabulích. Byl to tedy výlet nad jiné hezký... snad i proto, že předpověď slibovala bídné počasí a navzdory ní se vykulilo sluníčko a bylo ukázkově.

Slunné počasí pro slunný výlet do slunné krajiny. Počkejte si na špatnou předpověď a vyražte tam taky.

151229gari

Tudy běhala Dášenka

Konečně pořádné Star Wars

Zhlédl jsem s vnučkou Dominikou Hvězdné války. Přiznám se k nechuti k trojici před-hvězdných válek, kde se do úmoru vysvětlovalo, kdo je kdo a kdo je čí fotr a jak se stalo, že se ten či onen přidal nepřidal k Temné síle. Tady je to klasické vyprávění a našinec si připadal, že se ocitl o třicet let nazpátek. Vše při starém, Impérium se vzpamatovalo pod názvem První řád, ano, impéria se vzpamatovávají, jak víme ze života, dál je tu Temná síla a Světlá síla a bojují spolu a ti hodní na plátně a my v křesle multiplexu jsme na straně Dobré síly.

Novým hrdinou filmu je Daisy Ridley, velmi sympatická mladá dáma, dynamičtější, než bývala Carrie Fisher blahé paměti. Ta v podobě generálky Leily je ve filmu také, ovšem i Harrison Ford, hodně, hodně zestárlý, jak jinak, čas teče i v Galaxii. Poněkud na rozpacích jsem nad Johnem Boyegou, partnerem Ridley. Ale uvidíme, jak se nám chlapec vyvine příště – na další díl je evidentně zaděláno.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaUž víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.