18.1.2017 | Svátek má Vladislav


BEST OF HYENA: Šup do kuchyně

28.2.2014

Gari si vede zdatně. Slyší na jméno, přiběhne na zavolání a zejména Ljuba s ní dělá divy výchovy. Nebylo by ale normální, kdyby nedělala malá zlobeníčka. Tak například vleze do kterýchkoli otevřených vrat nebo vrátek a pak je na zahradě. No a když mají otevřené domovní dveře, je uvnitř domu.

V praxi to pak vypadá třeba tak, že jdu po ulici. Gari se batolí za mnou. Ohlížím se, dejme tomu, každých třicet vteřin. Ohlédnu se tedy, jdu dál a za patnáct vteřin se ozve hlaholení. Ohlédnu se, Gari nikde a hlaholí dům.

No jo, pootevřená vrátka, otevřené dveře a Gari se jim zjevila v kuchyni jako malinký chlupatý duch!
To je ještě dobré. Včera vlezla lidem do auta. A měl jsem kamarádku, ta měla ovčáka a ten nastupoval do autobusu – a odjel jí. To bylo teprve zlobeníčko!

Ptačí sezóna

Je to tady, vzduch je plný rozjívených opeřenců, a nastala tedy chvíle, aby Nora zasáhla a zjednala pořádek. Zvláště pak kosáci jsou nebezpeční, protože mají černou barvu , velké tělo a létají hlučně.

Gari zatím netuší, jaká je psí povinnost, a jen zvědavě přihlíží, když se Nora postaví do střehu, nakrčí přední tlapu, natáhne krk a napřímí oháňku. Pokud by opeřenec pokračoval v opovážlivém létání, rozběhne se za ním. U nás na zahradě to jde, pravda, těžko, je to tu malé, samé zákoutí a opeřenci drze kličkují. Nora si to vynahradí venku, na poli. Tam nastanou ptačí hony. Budu sledovat, kdy se k nim Gari připojí, nebo zdali setrvá v roli pobaveného diváka. Jak jsem ji poznal (už bude u nás měsíc, za tři dny), dlouho s rukama, pardon, tlapama založenýma nevydrží.

Spolu chyceni, spolu...

Ne, na věšení nedošlo, jak by mohlo! Ale chyceni byli, Nora a Gari. Přicházím do obývacího pokoje a už na chodbě jsem uslyšel chroustání. No a samozřejmě, oba na koberci a ožižlávali jeden z jedné, druhý z druhé strany podpalový klacek. Oba vědí móóóc dobře, že se to nesmí a nedbají. Pakáž to lotrovská! Mají k žižlání především krokodýla, pak skunka, taktéž růžového králíka a měkký míček.

Ovšem, co naplat. Zakázaný klacek nejlépe chutná, i za cenu rizika spolu chycení a spolu... vynadání.

Je to ještě miminko

Gari bylo v noci špatně, Ljuba s ní velkou část probděla a já spal s Norou v Annině pokoji. Je to jako s malým dítětem. Žádné veselé povídání dneska nebude. Ono to jistě nebude nic vážného, ale znáte to vy, kdo jste měli co do činění s děťátkem: je to starost, i když jde o maličkost.

Kolozubka

Včerejší perná noc spojená s Garinčiným blinkáním neměla přes den následky. Ráno jsem šel na procházku jenom s Norou, Gari zůstala doma. V poledne jsem byl s oběma v Keltském parku v Břežanech – Gari poprvé spatřila na rybníku kachny, ty bájné tvory! No a večer už vše jelo v normálních kolejích.

Před usnutím se konal průzkum ústní dutiny. Cosi Gari chroupala. Ukázala hubu, nic v ní neměla. Další chroupání. Zevrubná prohlídka huby zase nic nepřinesla. Až napotřetí jsem objevil tu skrýš a vytáhl keramzitový kamínek, ukořistěný v kořenáči. Po kolikáté jsem už šacoval psí tlamu! Šacovával jsem i Barta, dej mu pánbu psí slávu, a že ten měl skus, že by překousl násadu od smetáku. A ještě jeden objev: Gari ztrácí první zuby, mlíčňáky. Chybí jí přední zuby nahoře i dole a vypadá jako babka Kolozubka.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAudi A6 3.0 TDi 2011 ·...
Audi A6 3.0 TDi 2011 ·...

r.v. 2011, naj. 75 250 km, diesel
700 000 Kč (s DPH)

Diskuse


J. Kraus
13:08
28.2.2014

A. Bytová
15:53
28.2.2014

A. Bytová
:))
12:19
28.2.2014

J. Míkovcová
:-)
9:18
28.2.2014

O. Zuckerová
9:27
28.2.2014

V. Kolman
21:25
28.2.2014

počet příspěvků: 6, poslední 28.2.2014 09:25

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.