30.7.2016 | Svátek má Bořivoj


BEST OF HYENA: První kapičky a vrrr

13.8.2014

Objevili jsme první červené kapičky, a tak se dá už jenom konstatovat, že Gari přestává být štěňátko a je z ní opravdová slečna. Je už jen o pár centimetrů menší než Nora. Snažil jsem se ji změřit, hrozně se při tom mlela a statisticky vzato má v kohoutku 55 centimetrů. Takže do správné výšky jí chybí 6 cm do minima, takže má pořád ještě co dělat.

Na chování se nezměnilo nic, je to pořád takový hrom do police, který kouká, kde by co sežral nebo čmajznul. Ani Nora se k ní nechová jinak než dřív. Jsme ale na začátku a bude třeba vše pozorovati a hlídati. Zvláště pak pejsky třeba míti v metru, Roník od vedle si už s ní chtěl hrát na doktora, jak to charakterizovala Ljuba. Ale Gari mu řekla vrrr a bylo po hraní na doktora. Podotýkám, že Roník je leonberger a váží jako tři takové Gari. Vrrr ale platí víc než výška a váha.

Co se to dělo?

Odpoledne jsem jel ve Knéblům fotit Matýska, jak skáče salto bokem. Ujel jsem asi 500 m a koukám, v poli auto, nějaká paní se vysypala na rovné silnici a skončila ve vojtěšce. Přijel jsem ke Knéblům a tam se balili do nemocnice, protože Kačenka uklouzla a spadla zátylkem na dřevěnou hranu obložení bazénu (rentgen, nic vážného, zalepená rána). Vracím se a k bouračce už jela sanitka a kousek dál, u zvolského hřbitova, auto s ulomeným kolem. Večer jsme jel do Prahy. Chtěl jsem to vzít kratší cestou, jel jsem tedy přes Břežany a před Ohrobcem pekelná bouračka, mraky poplicajtů, vrtulník v poli. Přede mnou to otáčel pán s bavorákem a vjel do škarpy. Otočil jsem to bez pádu do škarpy, jel jsem pak oklikou přes Vrané a v serpentinách jsem volal Knéblovi, jak je Kačce (bylo jí dobře), a vyprávím o těch bouračkách a najednou hup, srnka před čumákem auta. Jel jsem tak čtyřicet, takže to stihla.

Nebylo to tím velikým měsícem na nebi?

140811matej

Správné sušení

Přišly deště a s nimi se obnovil čas bahenních psů. Mycí koutek v garáži změnil účel, přesněji, vrátil se ten původní. Ještě nedávno, za veder, do něho Gari lezla dobrovolně a chtěla sprchování a odmítala vylézt. To je za námi. Vrátil se k původnímu účelu, je to opravdu mycí koutek. Nyní je třeba nátlaku a Noru tam musím někdy donést, jako kdyby byla šťěňátko. Dělá ksichty a tváří se, kdoví jak jí bylo ublíženo.

Nakonec ale se obě v koutku vystřídají. Smyju z nich bláto a pak je frotýruju vyřazeným ručníkem. Dělám to poctivě, drbu jim hlavy, záda, bříška, samozřejmě tlapky, velmi důkladně.

Po proceduře se odeberou na své jediné vyhrazené kanape. A tam jedna druhou olizují, aby se osušily.
Já je ručníkuju špatně. Pes se správně suší mokrým jazykem.

140812gari

Co to od nás chce?

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaŠkoda Octavia 2.0 TDI 2010...
Škoda Octavia 2.0 TDI 2010...

r.v. 2010, naj. 135 437 km, diesel
266 000 Kč (s DPH)

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.