16.7.2018 | Svátek má Luboš


BEST OF HYENA: Před třemi lety

7.2.2017

Padla mi pod ruku tři roky stará fotka. Taky sněžilo – je pořízena opravdu před třemi lety. Garinka byla u nás nová a Nora ji vychovávala. Velmi přísně. Říkal jsem jí, Noro, kroť se, ona nebude vždycky takovéhle pindě, ona vyroste a dá ti kouř...

Vyrostla. Je menší než Nora, ale svalnatější a má víc energie. Moje obavy se naštěstí nesplnily, neoplácí Noře ústrky. Je na Noru hodná.
Nejspíš proto, že na ni Nora byla v dětství hnusná, ale to holt je život.

170201gari

Chovej se řádně, mladá!

Jak je to s ptáky

Mělo by to být o psech a snadno bych doplnil psí téma poukazem na to, že pejskové koukají na naše krmítko z okna. Vyhnu se ale trapným odbočkám a přejdu k věci: něco se s ptáky stalo.

Máme krmítko, dokonce dvoupatrové, a po celou zimu pilně krmíme. Letos se ale proměnil stav: přilétají kosi, občas sýkorky, mračna vrabců. Skoro zmizeli zvonkové, pěnkavy a stehlíci, o brhlíka nezavadit. A to jsem vypočítal jen zlomek toho, co vždycky vyšpekulujeme z ptačí poznávací knihy. Že by ptačí chřipka? Prý přiletěli krkavci, vyzobali nám zvonky?

Nemám odpověď. Pejskové tím míň, i když na ptáky pilně koukají oknem obýváku.

V ledovce

Byla to náročná ranní procházka. Mínus dva a déšť, šli jsme tentokrát v plné sestavě, ve čtyřech. Koukám, že Ljuba má na rukávech ledový krunýř. Ona se na mě podívá a vece:
“Hele, ty máš na sobě led!“
A pejskové? Ti pobíhali, jako by se nechumelilo, tedy nepršelo a neledovalo.
Taky na chodníku jim to sice klouzalo, ale ani jedna, ani druhá sebou nešvihly. Zato my jsme se pohybovali toporně, asi jako robot Aibo.

Nevím, čí to byl nápad, aby lidi chodili po dvou, ale někdy pochybuji, že to byl dobrý nápad. Jako například dnes.

O ptákovi

Mimochodem, dneska jsem musel být autem v Praze. A jedu takhle po ulici, pravda, byla to hodně zastrčená ulička. Po vozovce jde hýl, červené bříško, šedivý fráček s černými krovkami a s černou hlavičkou. Jel jsem pomalu a on nic, pořád se špacíroval. Asi hledal, co by kde sezob.

Mohl bych mu říct, aby si zaletěl k nám do Zvole, že tam máme dvoupatrové krmítko a jednoho hejla bychom tam taky ještě uživili.
Ale neumím hejlovštinu.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


J. Jahodová
16:20
13.2.2017

J. Kraus
23:51
7.2.2017

počet příspěvků: 2, poslední 13.2.2017 04:20

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.