21.5.2018 | Svátek má Monika


BEST OF HYENA: Před hlubokou vodou

8.4.2014

Jsem zvědavý, zdali si Nora vzpomene, že loni v létě plavala ve Vltavě! Ano, samostatně plula, hlavu hrdě vztyčenou jako lochnesská potvora. A jestlipak umění řekoplavby naučí Gari.

Ta měla o víkendu první zácvik v brodění v Zahořanském potoce. Ten teče údolím stejného jména, až se časem změní v bystřinu, když se do něho napojí potůček z našeho Zlatého údolí. A dovede se změnit i v docela vzteklou řeku – naposledy se to stalo loni a ze vzteku náš Zahořaňák smetl lávky, takže zbyly opravdu jen brody.

Pejskům nedělají problémy a s jistou dávkou opatrnosti je překonala i Gari. Nora běhala v plném tempu. Ljuba měla gumovky a jak jsem dopadl já?

Mám pohory, ale nateklo mi jen do pravé boty. Jsou stejně vysoké. Zvláštní to jev, měl bych se s ním přihlásit do Paranormální výzvy!

Ona dnes nepoteče teplá?

Číhání

Nora cvičí malou Gari v zápasení. Gari dostává školu, jako dříve školu dostala Nora od Fanánka. Ovšem s tím rozdílem, že školení Nora - Fanánek bylo jen občas, kdežto Gari je se svým cvičitelem od rána do večera. Roste vůčihledně. Někdy, když běží přede mnou v lese mezi stromy, se musím podívat na zadek, abych rozeznal, která to je. Gari ho má bílý, vypadá, jako roztržitá slečna bez sukně, která má na sobě jen bílé punčocháče, kdežto Nora má tmavohnědé trenýrky. Na volném prostranství, na Myší louce nebo na Motýlí louce, nemá Gari mnoho šancí a Nora proti ní vyrazí, dožene ji a už ji kutálí před sebou. Proto Gari vyhledává úkryt, číhá: nejlépe v mlází mezi stromky. Jakákoli překážka je dobrá. A odtud číhá a provokuje. Chyť si mě!

Ono se to brzy obrátí. Není ojedinělý případ, kdy žák předčí učitele. Pak holt bude číhat Nora.

Tak co, kdy vyrazíš?

Indoor outdoor

Hračky budižte dvého druhu, psáno v Písmu, indoorové a outdoorové. Modrý králík patří domů, jestiť hračkou indoorovou; šiška je produkt přírody, nechť v přírodě zůstane a patří do skupiny hraček outdoorových.

Nelze mísit jedno s druhým. Šiška nepatří do postele a modrý králík by neměl být máchán v kaluži po posledním dešti. Je těžké to pochopit?

Určitě ne. Pochopeno je to bezvýhradně. Rozum ten rozdíl vnímá. Ovšem je tu ještě jeden faktor. Eva v ráji taky věděla, že jablko je outdoorové a nesmí se na ně sahat. Modrý králík v posteli je tak trochu nuda. Kus plyše vycpaný něčím měkkým, co na tom? Ale modrý králík propašovaný ven, to je vzrušení, to je dobrodružství!

Závěr? Modrého králíka šiškou nenahradíš.

Na nebezpečné stezce

Ve dvou

Co jedna, to druhá, to je heslo vyznávané dvojicí Nora – Gari. V sobotu to došlo hodně daleko! Nora nesnáší, když se pere někdo jiný než ona, a snaží se dvojici zápasníků uklidnit štěkáním. A Gari se k ní v sobotu přidala a štěkala taky!

"Jak to, Gari, že štěkáš? Vždyť ještě štěkat neumíš!" divil jsem se.

"Haf," pravila Gari a štěkala dál.
Růst Gari akceleruje. Už to zdaleka není to malinké štěňátko, ostatně v pátek to bylo pět měsíců, co je na světě, takže už je to pořádná slečna. No a v květnu budou slavit obě, Nora trojrok, Gari půlrok. Oslaví to společným štěkotem. A když Gari připomenu to první nesmělé štěknutí na začátku dubna, osopí se na mě:

"Já přece štěkám odjaktěživa!"

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


A. Hašlerová
13:00
10.4.2014

O. Slavík
12:26
8.4.2014

počet příspěvků: 2, poslední 10.4.2014 01:00

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.