20.4.2018 | Svátek má Marcela


BEST OF HYENA: Parádnice

2.12.2013

V Keltském parku v Břežanech Nora ráda vyhledává a nachází petflašky. Pobíhá s nimi, já do nich musím kopat a ona je lapá a krouží kolem mne a zase mi přinese kořist k nohám, abych ji kopnutím uvedl do pohybu. No a když se vracíme, hodím flašku do koše a tím pádem je dosaženo několika účelů najednou. Pes se pobavil a jedno svinstvu je uklizeno.

Onehdy přiběhla s plechovkou od piva. Záhy se ukázalo, že to není plechovka od piva, ale plechovka s pivem – plechovka byla napůl prázdná nebo napůl plná, podle vaší letory. Co s tím? Nora si věděla rady.

Pivo vylila na zem a než jsem stačil hnout prstem, bleskurychle se v pivu vyválela. Takovému parfému nemohla naše parádnice odolat.

Zkouška paměti

Předevčírem našla Nora společně se Sally cosi jako mumii ryby. Noru jsem odehnal, Sally se nedala – musel bych ji odvléct na zádech jako Bivoj kance a na to nemám bivojskou fyzičku. Včera se ukázalo, že mumie měla kamarádku. Nora ji objevila, nicméně Nora je pejsek poslušný, na povel ji pustila a já mumii odkopnul a Noru odehnal.

To se stalo dopoledne. Po obědě jsem šel s Norou na procházku znovu. Ledva jsme vyšli z vrátek, hned vzala dráhu. To nikdy nedělá. Bylo mi jasné, kolik uhodilo!

Samozřejmě jsem ji našel u té ryby. Potvora, pamatovala si naprosto přesně, k jakému trsu trávy jsem mumii odkopnul a celou dobu, co se vrátila domů z první procházky, se těšila, jak mi při nejbližší příležitosti zdrhne a k mumii se vrátí.

S mumií má utrum, hodil jsem mumii do koše na odpadky. Takže šmytec s mumií. Leda že ta rybí mumča tam někde má další kamarádku.

Indoor, outdoor

Něco je pro vnitřek, rozumí se domu, něco pro venek. Jde o hračky naší Nory. Takže například plyšový krokodýl, skunk z téhož materiálu, méďa z IKEA, to jsou indoorové hračky. Tenisák je na pomezí. Patří ven, nebo musí zůstat uvnitř? Venku musí určitě zůstat balón, ten velký, s lany na pólech, s kterým hrajeme Norský fotbal. No a samozřejmě do oblasti outdooru patří hračky nalezené, především tedy úlomky větví, pomačkané petflašky, chcíplotiny a zmrzlá jablka.

Nora tíhne k směšování obou kategorií, a je tudíž třeba držet něco jako celní stráž. Když ji načapám, jak se žene ven s krokodýlem v tlamě, zarazím ji. To je indoor, Norinko. Ona rozumí. Rozumí, ale zkouší to.

Někdy celní stráž zadříme, a tak se stane, že v pelechu v obýváku objevím zmrzlé jablko. Propašované.

To je outdoor, Norinko, řeknu a vyhodím jablko ven.

Pokukuje po mě potutelně. Napálit celní stráž, to je ta pravá zábava. A ta se hraje indoor jako outdoor.

Snímek mě, Ljuby a Nory pro psí kalendář (fotilo se to v ateliéru novácké Ulice v Hostivaři)

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


M. Kyselka
17:29
2.12.2013

počet příspěvků: 1, poslední 2.12.2013 05:29

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.