22.5.2019 | Svátek má Emil


BEST OF HYENA: Ozvi se!

23.5.2018

Odcházíme na procházku. Já, Gari a… Kdepak je Nora? Není.
Volám, hledám. Jdu se podívat do garáže, jdu do kotelny, někdy se stane, že tam psisko tiše vklouzne člověku za zády a zůstane tam, když netušící člověk odejde a zavře za sebou. Nic, garáž i kotelna prázdné.

Nakonec ji objevím u vrátek mezi přední a zadní zahradou. Vrátka zavřená, domovní dveře zavřené, jak se tam dostala? Býval film Muž, který procházel zdí. Je ona Pes, který prochází zdí?
Stojí a tiše čeká, až ji najdu.
Otevřu jí a ona se s řevem žene k vrátkům na ulici. 

To jsi se nemohla ozvat hned, hňupo, když jsem na tebe volal?
Zbytečná otázka. Nemohla se ozvat. Nikdy se neozve. Takový je psí obyčej.

Návrat z výletu

Ljuba byla od středy pryč a v neděli večer se vrátila. Pejskové se jak se patří radovali, jásali, vrtěli se a tvářili se, že byli celou dobu sami a nikdo si jich nevšímal. Hned přinesli plyšáky a naskládali jí je k nohám. Nora ovečku a Gari plyšovou rybu Nemo. 

Byli za to chváleni, Ljuba dojata, že ji tak pěkně vítají, načež Nora usoudila, že Nemo je lepší než ovečka, a chtěla ho sebrat a zatím se Gari zmocnila ovečky a zároveň chtěla uhájit Nema, který už v tu chvíli byl v zubech Nory a ta se pokoušela tam ještě přidat ovečku. Načež se tak mleli a strkali, že div Ljubu neporazili, načež byli vyhozeni z domu i s Nemem a ovečkou.
Což bylo důstojné završení vítacího obřadu.

Opět se objevily

Na jezírku v Břežanech žijí kachny. Pozoroval jsem jednu, že vyvedla mladé. Plavaly pěkně kolem ní a pak kachničky byly jen dvě. Zaúřadovaly snad kočky? Nikdy jsem v Keltském parku žádnou neviděl, nicméně nepochybuji, že tam někde jsou.

Pak nebyly kachny žádné a vida, včera se objevily v plné síle. Naše pejsky kachny velmi zajímají a kachny se velmi zajímají o naše pejsky. Jen ty zájmy jsou jaksi protichůdné: pejskové se snaží být co nejblíž, kachny naopak.

Kachničky, když uviděly Noru, byly hodně zvědavé, ale kachna matka, ta má Noru přečtenou do posledního chlupu. Zavolala „Flotilo, plavba do pravoboku“ a těleso se otočilo a plavalo pryč. Nora si do seznamu nesplněných tužeb zapsala další čárku.

180522garim

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaJaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.