24.5.2018 | Svátek má Jana


BEST OF HYENA: Ozval se Dudlajďák

30.12.2011

Je to něco mezi hejkalem a Bílou paní. Jednou za čas, naposledy se to stalo dneska ráno, se Dudlajďák ozve. Nikdy jsem ho neviděl, jenom slyšel. Na deset, patnáct vteřin to dělá dudlajdudlajdudlaj. Zvuk je to docela silný – a zdroj neidentifikovatelný.

Není to alarm, ten ječí jinak, hlavně silněji. Myslel jsem, že by to mohlo souviset s anténou družicového příjmu. Tu jsme měli donedávna na komíně, přestože nemáme televizi, zbyla tu po bývalém nájemníkovi. Na podzim jsme nechali komín nabílit a pánové malíři anténu sundali. Dudlajďáka tím nezahubili. Když se ozval naposledy – tedy ne dnes, ale před tím naposledy, byl jsem zrovna v koupelně a zdálo se mi, že to zní zvenku. Ale odkud zvenku? Žádná trumpeta tam není.

Je to takové postěžování bez naděje na pozitivní odezvu. Těžko čekat, že mi nějaký čtenář napíše – jo, to znám, to jsme měli doma taky, je to pod osmnáctou střešní taškou v třetí řadě odspodu. Prostě, berte to tak, že si chci postěžovat: máme v baráku Dudlajďáka.

Postěžovat a taky trochu pochlubit.

Jak bylo o Vánocích
V podstatě pohoda. Zarmucující momenty jen dva. Vánoční stromeček jsme si navykli kupovat v areálu břežanského zámku. Letos se tam usadili nějací loupežníci, kteří si zřejmě usmysleli, že se napakují na obětech nakupujících stromeček na poslední chvíli – v dobré víře, že i 22. prosince si tu vyberou dobré zboží za dobré ceny. Takže utáhli sortiment a natáhli ceny, za půldruhametrový stromeček žádali šestnáct set a tak podobně. Nakonec Ljuba koupila stromeček za třetinu téhle ceny, ale velikostí a tvarem připomínající kopací míč. Pikantní je, že v druhé části areálu je sklad neprodaných vánočních stromečků - krásné kousky zabalené do síťky v počtu jdoucím do set a na hromadu je tam skládá vysokozdvižný vozík. Poučení pro příště – nekupovat stromky v zámeckém areálu v Břežanech.

No a druhá mrzutost - máme s Ljubou oba mobil iPhone 4S. Mně funguje, její je v posledních deseti dnech postižen závadou dokumentovanou (a proklínanou) na webu – najednou dá hlášku, že je nefunkční SIM a musí se restartovat. Že prý "se na opravě pracuje". Ledva Steve zavřel oči, už se to sype. Za horentní peníze vám Apple prodá takový šmejd! A to jsem to nekupoval někde v tržnici, ale přímo v AppleStore.
Ale jinak dobrý, že nenapadl sníh mi ani moc nevadí.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


M. Procházka
13:06
30.12.2011

R. Langer
10:23
30.12.2011

počet příspěvků: 2, poslední 30.12.2011 01:06

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.