25.5.2018 | Svátek má Viola


BEST OF HYENA: Megera jedna prohnaná

29.10.2014

Ve čtvrtek chodíváme na procházku s Roníkem. Nejinak i tento čtvrtek. Ještě posledně to bylo trochu napínavé, Gari měla na hlavě ten svůj kornout a bál jsem se, že ji Roník převálcuje. Tentokrát válcovala Gari Roníka svou lehkonohou převahou. Podezírám obě dámy, Gari i Noru, že si z Roníka udělaly maskota. Nesmírně je baví mu kličkovat před nosem. Dělají to s nonšalancí, elegantně, plavnými skoky a úskoky. Vypadá to jako balet, někdy.

Někdy jako všivárna.
Gari běží po cestě, Ronny se žene za ní. Gari uskočí o devadesát stupňů a Ronny vletí rovnou do louže. Není obrany. Nelze si představit, že jí to někdy oplatí.

Může se na ni vybodnout, a to je asi jediná mužská zbraň, která vůči ženským opravdu funguje.

141024gari

Chyť mě, když můžeš.

Já jsem tu doma

Hrdinové drsné školy prohlašovali, že jsou doma tam, kde si pověsí svůj klobouk. Gari je doma tam, kde si lehne. Nejraději si lehá na místech k lehání určených, pokud možno v posteli. Moc dobře ví, že nesmí, a na návštěvě se to tedy neděje, ale i na návštěvě je možno najít pelech domácího psa a ten je možno okupovat.

Tak se i stalo v neděli večer u Věry a Pepíka. Fanánek už přestal s Gari soupeřit, ten se odsunul do kuchyně a zaujal polohu moudrého muže, tedy vležmo na gauči. Ale v obýváku má pelíšek Pepinka. Do něho se Gari vtulila, když se unavila zápolením s Norou a běháním po schodech a pronásledováním Bertíka.
Pepinka už dávno na Gari neútočí. Gari vyrostla a mohla by ji snadno přetrhnout jak hada. A tak Garinčin vpád pojala jako příležitost k poskakování po hlavě a okusováním všeho, co přesahuje hranici imaginární ideální koule.

Což je v podstatě celý povrch psa.

141027gari

Já jsem tu doma.

Konečně dávali něco pořádnýho

Dívají se psi na televizi? Nedívají. Nezajímá je ani James Bond, ani Ulice, lhostejný je jim Zeman stižený virózou a kdyby Putin vykládal, co chce, ani Noru, ani Gari to od misky nezvedne.

Konečně dávali v televizi něco pořádného! Na Prima Cool běžel dokument o krkavcích. Ptáci chodili, křičeli a Gari si mohla kukadla vykoukat. Noru ale krkavci na televizní obrazovce nevzrušili.

Jsou za sklem, což Nora ví a Gari nikoli.

141028gari

Krkavce, ty já můžu.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaMaminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden
Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden

V loňském roce se Radce Doudové narodila holčička. Terezky život ale bude poznamenaný tělesným i mentálním postižením.

Diskuse


V. Potužáková
7:08
30.10.2014

počet příspěvků: 1, poslední 30.10.2014 07:08

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.