18.1.2019 | Svátek má Vladislav


BEST OF HYENA: Báli jsme se bouřky

23.6.2017

Byly za noc tři, ta poslední, to už byl jen takový bouřkový vejškrabek, jedno zahřmění, ale ty dvě před tím, kolem půlnoci a pak bůhví kdy, to byly bouřky práskací a přívalové. Výsledek? Pejskové v posteli. Je to náročné, mít pejsky v posteli, tím spíš, že Nora musí nosit na hlavě kornout, aby si nelízala tu svoji rozlízanou tlapu. Tu ránu tam pořád ještě má, už to vypadalo dobře a pak ji něco popadlo a rozlízala to do plochy dvojnásobné, než byla před tím.

Tak tedy bouřku jsme přežili a teď ještě s tou tlapou aby to vzalo lepší vývoj. Tedy, od té doby co jsme důsledně nasadili kornout, se to zlepšuje. Těžko ale hádat, jak dlouho to bude trvat. A kolik bouřek ještě přijde, ono je to jedno k druhému.

Chytrá? Vychytralá!

Byly ve čtyřech: Ljuba s Annou a Gari s Norou, pěkně na procházce. Jedna dvojice kráčela rozmlouvajíc, druhá pobíhala kolem čmuchajíc. Když se poloměr pobíhání neúnosně zvětšil, Ljuba zavolala.

Nora přiběhla, kdežto Gari zůstala a cosi zkoumala či pozorovala, zkrátka - dělala že neslyší. Což je normální, je vychytralá.

Ljuba tedy zavolala znovu a zapískala na svoji ultrazvukovou píšťalku, aby dala najevo, že na povelu trvá. Gari nedbala.

Ozvala se tedy Anna a zařvala huronsky, jak se sluší na hráčku amerického fotbalu. Gari sebou trhla... a s výrazem bolesti v ušlechtilé tváři se přibelhala.

Zatracená potvora jedna vychytralá, jak vopice mazaná!

Zvláštní talent

Ono k tomu jistě nedojde, nicméně pokus by to byl zajímavý: nechat projít Gari s Norou – dejme tomu – Saharou nebo Kalahari. Opakuji, je velmi nepravděpodobné, že se to někdy stane. Nicméně, pokud by toto nepravděpodobné nastalo a tyhle dvě osoby by Saharou prošly, je naopak velmi pravděpodobné, že Gari bude po tom přechodu čistá, kdežto Nora zablácená. Nejen obyčejně zablácená. Bude pokrytá smrdutým černým bahnem.

Přitom právě Gari je ten pokusník a kaskadér, právě Gari všude šmejdí a všechno objeví a vleze do každé díry. Ona ale vleze do každé čisté díry, kdežto Nora volí bahenní zdroje.

Pokud si myslíte, že mě k napsání této glosy přiměl čerstvý zážitek z tohoto suchého léta, pak ano, máte pravdu. Série zážitků. Každý den takový zážitek.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaDiskuse


J. Kombercová
Jj.
12:25
23.6.2017

počet příspěvků: 1, poslední 23.6.2017 12:25

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.