23.5.2018 | Svátek má Vladimír
ASFFH: Sedmero rad jak co nejlépe hlasovat

25.2.2008 0:05

Akademie SFFH logoTOPlistSedmero rad jak co nejlépe hlasovat

aneb průvodce bludištěm změn!

Již třinácté předávání Cen Akademie SFFH se bude konat v sobotu 26. dubna 2008, a to od 15.00 do 16.20 na obvyklém místě, tedy v rámci veletrhu Svět knihy na Výstavišti. Hlasovací lístky z prvního kola však musíte odevzdat již do 3. března 2008, je tedy na místě upozornit na několik záludností...

  1. Cena akademie sffh navrh 1V kategorii "Nejlepší teoretický text" hlasujte pro všechny práce uvedené v přehledu v oddílech "Teoretické texty" i "Nebeletristické texty". Nemusíte se tedy omezovat pouze na jeden z nich!
  2. V kategorii "Nejlepší časopis" hlasujte pro všechny práce uvedené v přehledu v oddílech "Časopisy" a "Internetová média". Nemusíte se tedy omezovat pouze na jeden z nich (název kategorie bude nutné v příštím roce upravit)!
  3. Zrušení kategorie "Nejlepší horor" neznamená, že nelze hlasovat pro horové tituly. Vyhledejte si daný titul a podívejte se, jaký žánr je za ním uveden s hvězdičkou, v jeho rámci pro lze pro tento titul hlasovat. (Jde o kategorie "Nejlepší science fiction" a "Nejlepší fantasy", ostatní jsou zcela bez omezení).
  4. Hlasování v rámci kategorií "Nejlepší výtvarník" a "Nejlepší nakladatel" vám mohou usnadnit naše internetové galerie v sekci "Přehledy produkce".
  5. Cenu za dlouholetou práci pro SF mohou jednotliví laureáti obdržet pouze jednou, proto je zbytečné hlasovat pro minulé vítěze, pro jistotu uvádíme jejích jména: Josef Nesvadba, Teodor Rotrekl, Ludmila Freiová, František Novotný, Ondřej Neff, Zdeněk Rampas, Pavel Weigel, Egon Čierny, Jan Kantůrek, Jaroslav Velinský, Ivan Adamovič a Ondrej Herec.
  6. Hlasujte pouze v kategoriích, ve kterých se orientujete. Tam, kde si nejste jisti dostatečným přehledem v rámci vymezení kategorie, se hlasování raději zdržte.
  7. V kategoriích "Nejlepší science fiction" a "Nejlepší fantasy" hlasujte pro všechny knižní tituly z oddílů "Překladové knihy", České a slovenské knihy", "Povídková sbírka", "Antologie" a "Nebeletristické texty", zjednodušeně pro všechny knižní tituly vydané v daném roce pod vlastním ISBN.

Hlasovací lístky podepište, neopomeňte doplnit čitelně vaše jméno a adresu!!!

Pokud jste dle našeho internetového seznamu členem Akademie a přesto jste poštou neobdrželi do 22. 2. 2008 tištěné přehledy a hlasovací lístky, pak si je prosím stáhněte z našeho webu. Hlasovací lístky obratem zašlete na naši poštovní adresu. Za případná přehlédnutí se omlouváme, ačkoli nemusí být nutně na naší straně.

U kategorií výtvarníků, překladatelů, editorů a redaktorů čekáme každý rok na vaše doplňující návrhy, speciálně se to týká kategorie "Počin/nadějný nováček/zvláštní cena", která je každý rok doplněna o návrhy členů Akademie. Pokud tedy s některým uvedeným počinem z hloubky srdce nesouhlasíte, nemusí jít o náš návrh. Naopak, pokud vám v přehledu nějaký počin či nováček chybí, pak je to především vaše chyba a my doufáme, že už příští rok nám i vy zašlete nějaký rozumný a vhodně formulovaný návrh do této kategorie.

Nejsme neomylní a to se týká veškerých činností Akademie, pokud tedy máte nějaký vhodný návrh, jak funkci Akademie zjednodušit či zlepšit, pošlete nám ho!

Za Akademii SFFH

Martin Šust


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


Lipi
12:48
25.2.2008

rip
9:07
26.2.2008

Lipi
10:42
25.2.2008

rip
11:47
25.2.2008

počet příspěvků: 4, poslední 26.2.2008 09:07
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...