26.5.2018 | Svátek má Filip


ARCHITEKTURA: Psí i nepsí vycházky a přednášky – podzim 2011

20.9.2011

Josip Plečnik

Po čase zase přináším program různých akcí, na nichž participuji. Od října pokračuje cyklus přednášek v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz), kde je možno si dopředu na webových stránkách rezervovat místo vždy ve druhé polovině měsíce na následující měsíc. Přednášky se konají každé první úterý v měsíci vždy od 18:30 hodin. 4. října to bude první díl, věnovaný tvorbě architekta Jože Plečnika a to jeho realizacím v Rakousku a Slovinsku. 1. listopadu to bude jeho tvorba v Praze a v Lánech a 6. prosince práce Plečnikových českých žáků.

 

Chochol - Vyšehrad

V pátek 7. října budu mít po letech přednášku v galerii U Bílého jednorožce na klatovském náměstí na téma český architektonický kubismus. Začátek je v 18:30 hodin.

 

Ve středu 19. října bych měl mít prezentaci svých oblíbených staveb – včetně zahraničních a současných – spojenou s besedou v Meet Factory na pražském Smíchově, začátek od 19 hodin.

 

V sobotu 26. listopadu od 19 hodin bych měl mít v rámci cyklu „Čí je to město?“ povídání v zadním foyer divadla Na Zábradlí a téma pražské čtvrti Bubeneč, kde jsem se narodil a stále bydlím.

 

Konečně bych rád pozval Psí vycházníky na pokračování našeho putování po pražských pasážích, tentokrát zejména na Václavském náměstí a jeho okolí (minulá Psí vycházka na téma pasáže viz zde). Snad by se mohlo uskutečnit v sobotu 1. října od 10 hodin, a to i za případného deště. To ale ještě buď potvrdím, nebo vyvrátím v této rubrice v úterý 27. září.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.