21.7.2017 | Svátek má Vítězslav


ARCHITEKTURA: Psí i nepsí vycházky a přednášky – podzim 2011

20.9.2011

Josip Plečnik

Po čase zase přináším program různých akcí, na nichž participuji. Od října pokračuje cyklus přednášek v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz), kde je možno si dopředu na webových stránkách rezervovat místo vždy ve druhé polovině měsíce na následující měsíc. Přednášky se konají každé první úterý v měsíci vždy od 18:30 hodin. 4. října to bude první díl, věnovaný tvorbě architekta Jože Plečnika a to jeho realizacím v Rakousku a Slovinsku. 1. listopadu to bude jeho tvorba v Praze a v Lánech a 6. prosince práce Plečnikových českých žáků.

 

Chochol - Vyšehrad

V pátek 7. října budu mít po letech přednášku v galerii U Bílého jednorožce na klatovském náměstí na téma český architektonický kubismus. Začátek je v 18:30 hodin.

 

Ve středu 19. října bych měl mít prezentaci svých oblíbených staveb – včetně zahraničních a současných – spojenou s besedou v Meet Factory na pražském Smíchově, začátek od 19 hodin.

 

V sobotu 26. listopadu od 19 hodin bych měl mít v rámci cyklu „Čí je to město?“ povídání v zadním foyer divadla Na Zábradlí a téma pražské čtvrti Bubeneč, kde jsem se narodil a stále bydlím.

 

Konečně bych rád pozval Psí vycházníky na pokračování našeho putování po pražských pasážích, tentokrát zejména na Václavském náměstí a jeho okolí (minulá Psí vycházka na téma pasáže viz zde). Snad by se mohlo uskutečnit v sobotu 1. října od 10 hodin, a to i za případného deště. To ale ještě buď potvrdím, nebo vyvrátím v této rubrice v úterý 27. září.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998



Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky









 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.