28.10.2016 | Den vzniku samostatného československého státu


ARCHITEKTURA: Přednášky zima-jaro 2016

15.12.2015

Po čase zase uvádím přehled připravovaných přednášek.

V kubistické kavárně Grand café Orient domu U Černé Matky Boží na Ovocném trhu (www.grandcafeorient.cz) pokračuje ve čtvrtek 21. ledna v 19 hodin cyklus přednášek, věnovaných moderní architektuře pražských čtvrtí. Tentokrát to bude Žižkov a Královské Vinohrady.

Dále mám v kavárně Cafeidoskop v nádvoří domu Lazarská 8, Praha 2 dne 26. ledna v 19:30 přednášku o Josefu Gočárovi (rezervace na www.cafeidoskop.cz).

Už asi desátou sezónu pokračuje cyklus v břevnovském Kaštanu, scéně Unijazzu (Bělohorská ulice, zastávka tramvaje U Kaštanu, č. 22 a 25; www.kastan.cz), na webu je možno si předem rezervovat vstupenky, což je užitečné, protože bývá vyprodáno. Teď běží cyklus, představující různé typologické druhy pražské architektury. Přednášky se konají zpravidla první úterý v měsíci od 18:30 hodin, tentokrát začínáme už v lednu, ale bude to až druhé úterý, tedy 12. 1.

Stalinův pomník

12. 1. Pražské sochy a pomníky II. Pokračování prosincového tématu – tentokrát dojde na ty, které vznikly v období po roce 1945, tedy jak z éry stalinismu, tak tzv. normalizační a nakonec i díla vzniklá po Sametu.

2. 2. Pražské činžovní domy. Historie vývoje pražského činžáku od historismu až po funkcionalistickou avantgardu.

Havel
Bíloek - vila

1. 3. Pražské kostely, sbory a synagogy. Sakrální architektura ve stylu historismu, secese, funkcionalismu, až po tu současnou.

5. 4. Pražské obchodní paláce. Fenomén zejména centrální části metropole.

Benš - Elektrické podniky
Baťa

3. 5. Pražské administrativní budovy. Banky, spořitelny, radnice, úřady z různých dob a v různých stylech.

7. 6. Pražská zahradní města. Starý Bubeneč, Hřebenky, Hradčanské bašty, Ořechovka, Rokoska, Spořilov, Zahradní město a další vilové enklávy a jejich architektura.

Srdečně zvu a tradičně se loučím přáním všeho dobrého v příštím roce, přikládám PéeFku se svou kresbou z dob gymnaziálních studií, leč myslím, že svou aktuálnost neztratila ;-)

Lukeš - PF2016
ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Prodávání dětského oblečení ještě nebylo rychlejší
Prodávání dětského oblečení ještě nebylo rychlejší

Vyfoťte, vystavte, prodejte. Jednoduše přes mobilní aplikaci Bazaru eMimino.cz

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.