24.3.2017 | Svátek má Gabriel


ARCHITEKTURA: Přednášky, vycházky jaro 2016

8.3.2016

Po čase zase přináším přehled mých akcí v předjaří a na jaře letošního roku.

Ve čtvrtek 10. března budu od 17 hodin přednášet o letošním jubilantu architektu Kamilu Roškotovi ve vlašimském domě sourozenců Roškotových (Palackého náměstí 65).

Roškot Chorvatská

Roškot Chorvatská

V sobotu 19. března budu od 15 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí povídat o tvůrci této pražské stavby architektu Františku Roithovi.

V úterý 22. března v 18 hodin připomenu v Trmalově vile ve Strašnicích dílo Josefa Gočára.

Rovněž v úterý 5. dubna od 18:30 představím v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz) Pražské obchodní paláce.

Plečnik- Jiřský klášter

Plečnik- Jiřský klášter

Ve čtvrtek 7. dubna od 17 hodin v kinosále NTM vypukne Slovinský večer pod záštitou ambasády Slovinské republiky. Připomenut bude Plečnik, ale také další Slovinci, kteří pracovali v Čechách, a naopak Češi, kteří působili v Ljubljaně. A taky nejnovější slovinská architektura, kterou představí špičkoví projektanti Matija Bevk a Vasa J. Perović. A bude i příležitost ochutnat slovinská vína!

Rovněž ve čtvrtek 14. dubna v 17 hodin nás čeká přednáška Pražský hrad po Plečnikovi v tiskovém středisku PH (Šípkův vstup na II. nádvoří).

Další čtvrtek 21. dubna od 19 hodin mám přednášku O moderní architektuře Vršovic, Strašnic, Nuslí, Michle, Krče, Podolí, Braníka a dalších pražských čtvrtí na jihovýchodě metropole. (www.grandcafeorient.cz).

V úterý 3. května od 18:30 jsou na programu v Kaštanu Pražské administrativní paláce.

Ve čtvrtek 5. května budu v Drechslerově domku (kubistická stavba Pavla Janáka v Pelhřimově) hovořit O Janákovi a kubismu, jak jinak. Hodina ještě není určena.

Janák - Fárův dům Pelhřimov1

Janák - Fárův dům Pelhřimov1

Ve čtvrtek 19. května od 17 hodin budu mít komentovanou prohlídku výstavy soch Jaroslava Róny v liberecké galerii v budově býv. Lázní.

Konečně v pátek 20. května přednáším po roce v Galerii výtvarných umění v Karlových Varech na téma Janák – Gočár.

Gočár - svatý Václav

Gočár - svatý Václav

A ještě upozorňuji na červnový zájezd do Vídně opět s cestovní kanceláří JL tour (jlturist.cz), samozřejmě po architektuře O. Wagnera, J. Plečnika, J. Hoffmanna, J. M. Olbricha, J. Kotěry, A. Loose a dalších (http://jlturist.sweb.cz/Viden.htm).

A ovšem bude i nějaká ta sobotní Psí vycházka...

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Renault Kadjar 1.6dCi 130k 4x4 INTENS  ...
Renault Kadjar 1.6dCi 130k 4x4 INTENS ...

r.v. 2016, naj. 18 552 km, diesel, 1. majitel
559 000 Kč (s DPH)

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.