23.4.2018 | Svátek má Vojtěch


ARCHITEKTURA: Přednášky, vycházky jaro 2016

8.3.2016

Po čase zase přináším přehled mých akcí v předjaří a na jaře letošního roku.

Ve čtvrtek 10. března budu od 17 hodin přednášet o letošním jubilantu architektu Kamilu Roškotovi ve vlašimském domě sourozenců Roškotových (Palackého náměstí 65).

Roškot Chorvatská

Roškot Chorvatská

V sobotu 19. března budu od 15 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí povídat o tvůrci této pražské stavby architektu Františku Roithovi.

V úterý 22. března v 18 hodin připomenu v Trmalově vile ve Strašnicích dílo Josefa Gočára.

Rovněž v úterý 5. dubna od 18:30 představím v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz) Pražské obchodní paláce.

Plečnik- Jiřský klášter

Plečnik- Jiřský klášter

Ve čtvrtek 7. dubna od 17 hodin v kinosále NTM vypukne Slovinský večer pod záštitou ambasády Slovinské republiky. Připomenut bude Plečnik, ale také další Slovinci, kteří pracovali v Čechách, a naopak Češi, kteří působili v Ljubljaně. A taky nejnovější slovinská architektura, kterou představí špičkoví projektanti Matija Bevk a Vasa J. Perović. A bude i příležitost ochutnat slovinská vína!

Rovněž ve čtvrtek 14. dubna v 17 hodin nás čeká přednáška Pražský hrad po Plečnikovi v tiskovém středisku PH (Šípkův vstup na II. nádvoří).

Další čtvrtek 21. dubna od 19 hodin mám přednášku O moderní architektuře Vršovic, Strašnic, Nuslí, Michle, Krče, Podolí, Braníka a dalších pražských čtvrtí na jihovýchodě metropole. (www.grandcafeorient.cz).

V úterý 3. května od 18:30 jsou na programu v Kaštanu Pražské administrativní paláce.

Ve čtvrtek 5. května budu v Drechslerově domku (kubistická stavba Pavla Janáka v Pelhřimově) hovořit O Janákovi a kubismu, jak jinak. Hodina ještě není určena.

Janák - Fárův dům Pelhřimov1

Janák - Fárův dům Pelhřimov1

Ve čtvrtek 19. května od 17 hodin budu mít komentovanou prohlídku výstavy soch Jaroslava Róny v liberecké galerii v budově býv. Lázní.

Konečně v pátek 20. května přednáším po roce v Galerii výtvarných umění v Karlových Varech na téma Janák – Gočár.

Gočár - svatý Václav

Gočár - svatý Václav

A ještě upozorňuji na červnový zájezd do Vídně opět s cestovní kanceláří JL tour (jlturist.cz), samozřejmě po architektuře O. Wagnera, J. Plečnika, J. Hoffmanna, J. M. Olbricha, J. Kotěry, A. Loose a dalších (http://jlturist.sweb.cz/Viden.htm).

A ovšem bude i nějaká ta sobotní Psí vycházka...

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.