24.11.2017 | Svátek má Emílie


ARCHITEKTURA: Přednášky, vycházky a výlety jaro 2012

17.4.2012

Po čase opět uvádím přehled mých přednášek a dalších akcí pro veřejnost.

Tento pátek 20. dubna mám od 19:30 opět po roce přednášku v karlovarské Galerii výtvarného umění na téma Pražské kontroverzní stavby a projekty.

Novotný - Mánes

Novotný - portrét

Od května zase pokračuje cyklus přednášek v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz), věnovaným velkým osobnostem architektury. V úterý 15. 5. To bude Otakar Novotný, v úterý 5. 6. pak Adolf Loos. Začátky vždy od 18:30.

Loos

Loos - Goldman & Salatsch

V kubistické kavárně Grand café Orient v domě U Černé Matky Boží představím Plečnikovy zahrady Pražského hradu a Lán, to bude ve čtvrtek 24. května od 20 hodin. Jižní zahrady PH se totiž již brzy otevřou veřejnosti po rekonstrukci a budou tam různá překvapení.

A s tématem souvisí i vycházka po Jižních zahradách a přilehlých prostorách (Lví síň, Vázové schodiště a kaple pod schody do Rajské zahrady), kterou pořádá Správa Pražského hradu v rámci cyklu Příběh Pražského hradu. Koná se 21. června od 17 hodin. Bude-li vyprodána, uskuteční se další v náhradním termínu.

Konečně zvu na náš letošní zájezd po moderní architektuře. Navštívíme sice známá města, ale rozhodně pozoruhodná a pro mnohé dosud neznámá místa, jako je secesní areál dolu Michal v Ostravě, tamní areál vysokých pecí – tzv. Ostravské Hradčany, které upravuje Josef Pleskot, v Olomouci slavnou vilu Primavesi, na jejíž výzdobě se podílel Gustav Klimt a Josef Hoffmann, v Brně rekonstruovanou vilu Tugendhat (mimořádná příležitost, protože prohlídky jsou jinak na měsíce dopředu zadány!) nebo Jurkovičovu vlastní vilu či Loosův interiér Bauerova zámečku. Jede se o rozšířeném víkendu 8. – 10. června opět s JL turistem – více na jejich webu.

O další Psí vycházce a ovšem i letošní Psí vyjížďce budu včas informovat.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.