20.4.2018 | Svátek má Marcela


ARCHITEKTURA: Přednášky, vycházky a výlety jaro 2012

17.4.2012

Po čase opět uvádím přehled mých přednášek a dalších akcí pro veřejnost.

Tento pátek 20. dubna mám od 19:30 opět po roce přednášku v karlovarské Galerii výtvarného umění na téma Pražské kontroverzní stavby a projekty.

Novotný - Mánes

Novotný - portrét

Od května zase pokračuje cyklus přednášek v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz), věnovaným velkým osobnostem architektury. V úterý 15. 5. To bude Otakar Novotný, v úterý 5. 6. pak Adolf Loos. Začátky vždy od 18:30.

Loos

Loos - Goldman & Salatsch

V kubistické kavárně Grand café Orient v domě U Černé Matky Boží představím Plečnikovy zahrady Pražského hradu a Lán, to bude ve čtvrtek 24. května od 20 hodin. Jižní zahrady PH se totiž již brzy otevřou veřejnosti po rekonstrukci a budou tam různá překvapení.

A s tématem souvisí i vycházka po Jižních zahradách a přilehlých prostorách (Lví síň, Vázové schodiště a kaple pod schody do Rajské zahrady), kterou pořádá Správa Pražského hradu v rámci cyklu Příběh Pražského hradu. Koná se 21. června od 17 hodin. Bude-li vyprodána, uskuteční se další v náhradním termínu.

Konečně zvu na náš letošní zájezd po moderní architektuře. Navštívíme sice známá města, ale rozhodně pozoruhodná a pro mnohé dosud neznámá místa, jako je secesní areál dolu Michal v Ostravě, tamní areál vysokých pecí – tzv. Ostravské Hradčany, které upravuje Josef Pleskot, v Olomouci slavnou vilu Primavesi, na jejíž výzdobě se podílel Gustav Klimt a Josef Hoffmann, v Brně rekonstruovanou vilu Tugendhat (mimořádná příležitost, protože prohlídky jsou jinak na měsíce dopředu zadány!) nebo Jurkovičovu vlastní vilu či Loosův interiér Bauerova zámečku. Jede se o rozšířeném víkendu 8. – 10. června opět s JL turistem – více na jejich webu.

O další Psí vycházce a ovšem i letošní Psí vyjížďce budu včas informovat.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.