21.5.2018 | Svátek má Monika


ARCHITEKTURA: Přednášky podzim 2016

6.9.2016

Tak jako každý půlrok přináším přehled svých přednášek.

Pavel Janák

Pavel Janák

Každé první úterý v měsíci vždy od 18:30 přednáším v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz), což je zařízení Unijazzu, dá se tam dostat tramvajemi 22 a 25. Od září začíná nový cyklus věnovaný významným osobnostem architektury: Dnes, tedy 6. 9., to bude Jan Kotěra, 4. října Josef Gočár, 1. listopadu Pavel Janák a 6. 12. Jože Plečnik. Lístky je záhodno zamluvit včas, zpravidla bývá vyprodáno.

Další místo, kde se můžeme potkat, je kavárna Cafeidoskop ve dvoře paláce na rohu Lazarské a Vodičkovy ulice v centru (www.cafeidoskop.cz). Tam jde o čtvrtky a začátky jsou v 19:30. 13. září je na programu Jan Kotěra a 22. listopadu jeho žák Otakar Novotný.

Gočár - škola Chotěboř

Gočár - škola Chotěboř

V rámci cyklu Příběh Pražského hradu budu mít ve čtvrtek 20. října od 17 hodin přednášku o životě a díle architekta Kamila Roškota, mj. autora hrobky českých králů v katedrále. Koná se v tiskovém středisku v přízemí středního křídla Nového královského paláce (vstup tzv. Šípkovým vchodem z II. nádvoří; viz).

Konečně přednáším čas od času v kubistické kavárně Grand café Orient v domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu (www.grandcafeorient.cz). Tentokrát to bude ve čtvrtek 10. listopadu od 19 hodin a tématem bude zástavba hradčanských bašt, kde v letech 1910-1914 vzniklo zahradní městečko dle anglického vzoru.

Ovšemže budou i další aktivity a nejen v Praze a také nějaké Psí vycházky. Ta první podzimní bude asi spojena se křtem knížky Psí vycházky 5 a odehraje se v nové prodejně nakladatelství NLN na Jiřího náměstí, datum sdělím. Vše najdete také v rubrice Aktuálně na mých webových stránkách www.zdeneklukes.eu.

Psí vycházky 5
ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998



Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky









 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.