19.4.2024 | Svátek má Rostislav


AMERICKÁ VOLBA: Potěšení či poděšení 2

13.11.2008

Víc než o slova předáka je někdy užitečnější zajímat se o kvality lidí , jimiž je obklopen. Zajímavý je například jeho vztah k Williamu Ayersovi, bývalému revolucionáři domácí teroristické organizace Weather Underground. Spolu se svou manželkou Bernardine Dohrn se podílel na kladení bomb a vyhazování federálních budov do povětří. Ayers s chotí uspořádali večírek k zahájení Obamovy politické kariéry, Obama a Ayers vypomáhali nadaci Wood Foundation distribuovat peníze k prapodivným účelům. Obama otázku na svou konexi s Ayersem odmítl, s poukazem na skutečnost, že jemu v době těchto teroristických aktivit bylo pouhých osm roků a že taková záležitost je irelevantní, nepodstatná (tenuous), falešná (phony). Jenže Obamovi nebylo osm, ale čtyřicet roků, když Ayers ve svém interview s New York Times, uveřejněném zrovna 11. září 2001, nostalgicky zavzpomínal na své někdejší teroristické počínání a jak že ho moc mrzí (despair – zoufalství), že té škody nemohl způsobit víc. Nicméně Obama vydal prohlášení, v němž tyto dva spoluobčany pokládá za „mainstream“ čili průměrné, normální, nepozoruhodné Američany.

Objevila se zpráva, že pokrokové noviny Los Angeles Times vlastní videozáznam ze slavnostního posezení s večeří v New Yorku u profesora Rašida Khalidiho, někdejšího reprezentanta teroristické organizace PLO a hlavy organizace AAAG (Arab American Action Group), též financované nadací Wood Foundation, jejíž peníze rozdávali tam rovněž přítomní Obama a Ayers. Ten s chotí Dohrnovou je spoluautorem knihy, věnované politickým vězňům trpícím za americkými mřížemi. Mezi takovými obětmi imperialistického bezpráví jmenují Sirhana Sirhana, vraha Roberta F. Kennedyho.

L.A.Times nevyhověly požadavkům zveřejnit nepochybně zajímavé video.

Není mi známo Obamovo hodnocení funkcionářky Alice Palmerové, jež umožnila Obamův vstup do legislativy státu Ilinois. Tato významná aktivistka prosovětského „mírového výboru“se též jako host v roce 1986 účastnila 27. sjezdu komunistické strany v Moskvě.

Na Obamovu obhajobu lze uvést, že takoví, údajně průměrní, typičtí Američané nepatřili k jeho nejbližším přátelům, mezi něž zcela určitě patřil duchovní Reverend Jeremiah Wright, Obamův mentor, rádce, náhradní otec, jenž ho oddával, dvacet let byl Obama členem jeho farnosti.

O slovech a činech tohoto velebného pána prosakovaly už delší dobu všelijaké pověsti, například v souvislosti s chválou muslimského černošského fanatika Farrakhana, taktéž reverenda. S ním odjel do návštěvu k libyjskému Kaddáfímu a při té příležitosti „naléhavě prosil Boha, aby zatratil Ameriku“. Bělochy kromě mnohého jiného obviňuje ze systematické genocidy černošského obyvatelstva vynálezem AIDS.

Obama po dobu 20 roků byl jedním z jeho farníků. Duchovní rádce Wright se prezentoval jako dokonalý rasista, jenže Obama ho nadále obhajoval, že to není potrhlý demagog (crank and demagogue), že on se ho nemůže zříct jako se nemůže zříct černošského společenství.

Co vlastně Obama věděl či měl vědět? Třeba o existenci Wrightova časopisu Trumpet, publikaci s nákladem 100 000 výtisků. Zajímavé počtení v této Trumpetě: černošský muslimský, antisemitský rasista Louis Farrakhan je Wrightem prezentován jako „gigant dvacátého a jednadvacátého století“. Wrightův vztah k rodné zemi – ke kapitalismu, bělochům a s asimilací se ztotožňujícími černochy - je „trpce nepřátelský“ (bitterly hostile), Ameriku obviňuje jednak z nedostatečné materiální podpory Africe a rovněž i z genocidy Afriky. Amerika je zločinný národ, jeho kriminalita a rasismus jsöu stejné jako v době otrokářství. A Ameriku beztoho objevili Afričané. Wright, prosazovatel oné black liberation theology, rovněž k věření předkládá zajímavost, že „ černý Ježíš byl zavražděn evropskými utlačovateli“. Dalo by se věřit, že Obama by nevěděl o existenci časopisu, i když jeho portrét okrášlil obálku jednoho vydání, s detailním profilem v textu?

Megatonáž takového druhu nesmyslů přece jen přiměla Obamu, aby přistoupil k mikrofonu a od svého dlouholetého zdroje inspirace se odvrátil a jeho názory zatratil.

Ještě bližší zvolenému 44. prezidentovi je ovšem jeho manželka Michelle. Dostalo se jí privilegovaného, záviděníhodného vzdělání (univerzity Princeton a Harvard). Pod svým původním jménem Michelle LaVaughn Robinson předložila disertační práci (tzv. senior thesis, 225 stran, 1985) s názvem „Princeton-Educated Blacks and the Black Community“, v níž zdůrazňovala, že americký národ je založen na zločinu a nenávisti, že běloši jsou nevykořenitelní rasisté (ineradicably racist). Černochy třídí do dvou kategorií – na separationist a integrationist. Ona se hlásí k separatistům, přesvědčeným, že konflikt bělochů a černochů je nesmiřitelný, permanetní, potrvá věčně. Vyjádřila svou povinnost všechny síly vynaložit především a výlučně k dobru černošského společenství.

Tohle tedy bude naše nová první dáma země.

Jsem zvědav, zda si někdy někdo troufne zeptat a otázaný se bude obtěžovat, aby odpověděl – třeba s mlžením či mlčením -, že o názorech své životní družky neměl tušení.

BUDE POKRAČOVÁNO

Neoficiální stránky Oty Ulče